Connect with us

Najważniejsze wiadomości

MM Group ogranicza planowane inwestycje w zakładzie w Kwidzynie w Polsce

Published

on

MM Group ogranicza planowane inwestycje w zakładzie w Kwidzynie w Polsce

W związku z niekonkurencyjnymi cenami drewna wynikającymi z monopolu Lasów Państwowych oraz niskim zapotrzebowaniem rynku na wyroby z papieru i tektury, spółka podjęła decyzję o znacznym ograniczeniu planowanego wieloletniego strategicznego projektu inwestycyjnego w MM Kwidzyn w obszarach energetyki, dalszego integrację celulozy i asortyment produktów ogłoszono pod koniec kwietnia 2023 r. Zamiast tego MM Kwidzyn skoncentruje swoje inwestycje na dalszym zwiększaniu i tak już wysokiego udziału energii odnawialnej, który obecnie wynosi 69%.

Ponadto firma rozpoczęła rozmowy ze związkami zawodowymi i radami zakładowymi na temat możliwego zamknięcia małej maszyny do produkcji papieru pakowego typu kraft (PM 3) i restrukturyzacji, która może obejmować masowe zwolnienie około 110 pracowników.

MM Kwidzyn w niezmienionej formie będzie kontynuować produkcję masy celulozowej i tektury na bazie włókien pierwotnych. Jeśli chodzi o produkcję papieru, maszyny papiernicze PM 1 i PM 2 będą w dalszym ciągu produkować do 360 kt/rok niepowlekanego cienkiego papieru i 40-80 kt/rok „IPACK Strong Pro” (papier pakowy typu kraft). W związku z wstrzymaniem przebudowy jednej z maszyn do produkcji cienkiego papieru niepowlekanego, w Kwidzynie nie produkuje się papieru workowego typu kraft.

MM Kwidzyn jest polskim producentem tektury, papieru i celulozy. Od połowy 2021 roku wchodzi w skład austriackiej Grupy MM i jest jednym z sześciu europejskich zakładów MM Board & Paper. Produkuje dziewiczą tekturę pilśniową, niepowlekany cienki papier, papier pakowy typu kraft i masę celulozową. Firma sprzedaje w dużej części kraj i eksportuje swoje produkty głównie do UE.

READ  WJUC przeniósł się z Dominikany do Polski w 2022 r.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *