Connect with us

Nauka

Misja astronautów SpaceX Crew-1 dla NASA: aktualizacje na żywo

Published

on

Odświeżać

Astronauci z załogi 1 przybywają na miejsce startu

Załoga złożona z czterech astronautów misji SpaceX Crew-1 dla NASA przybyła na miejsce startu Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego, aby 14 listopada zaplanować start na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Astronauci NASA Michael Hopkins, Victor Glover, Shannon Walker i astronauta Soichi Noguchi z Japońskiej Agencji Badań Kosmicznych wylądowali na lotnisku wahadłowca w KSC, aby przygotować się do nadchodzącego startu z portu kosmicznego Cape Canaveral na Florydzie. Start w sobotę o 19:49 czasu wschodniego (2249 GMT).

Hopkins będzie dowodził misją Crew-1, która wystartuje na stację na statku kosmicznym SpaceX Crew Dragon i rakiecie Falcon 9. Astronauci załogi-1 nazwali swój statek kosmiczny Resilience dla lotu.

„W imieniu załogi Resilience, w imieniu naszych rodzin, chcemy podziękować wszystkim pracownikom SpaceX, NASA i (Departamentu Obrony), którzy niestrudzenie pracują nad doprowadzić nas do tego punktu. To był naprawdę niesamowity wysiłek niesamowitej grupy ludzi ”, Hopkins powiedział w oświadczeniu. “Jeśli chodzi o załogę: jesteśmy gotowi.”

Wydarzenie przybycia załogi na misję SpaceX Crew-1 NASA odbywa się 8 listopada 2020 r. W obiekcie startu i lądowania w Kennedy Space Center na Florydzie. Od lewej strony astronauta NASA Shannon Walker, specjalista ds. Misji; Astronauta NASA Victor Glover, pilot; Junichi Sakai, menedżer, Program Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, JAXA; Administrator NASA Jim Bridenstine; Zastępca administratora NASA Jim Morhard; Bob Cabana, dyrektor Kennedy Space Center; Astronauta NASA Michael Hopkins, dowódca statku kosmicznego; oraz astronauta JAXA Soichi Noguchi, specjalista ds. misji. (Zdjęcie: NASA / Kim Shiflett)

W poniedziałek (9 listopada), menedżerowie misji NASA i SpaceX zorganizują spotkanie przeglądu gotowości lotu w Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego, aby upewnić się, że wszystko jest gotowe do nadchodzącego lotu. NASA zorganizuje konferencję prasową godzinę po zakończeniu spotkania, aby poinformować opinię publiczną o uruchomieniu.

READ  Siódma osoba poniżej 65 roku życia umiera z powodu COVID-19 w hrabstwie Sonoma

Możesz także dołączyć do transmisji internetowej NASA Virtual Crew Media Engagement o godzinie 13:15 czasu wschodniego (1815 GMT) w poniedziałek za pośrednictwem NASA TV. Możesz obejrzeć to na żywo tutaj i przez NASA.gov/live i Kanał YouTube NASA.

SpaceX, NASA celuje 14 listopada na start Crew-1

Astronauci SpaceX Crew-1 (od lewej: astronauci NASA Shannon Walker, Victor Glover i Michael Hopkins oraz astronauta JAXA Soichi Noguchi) pozują przed swoją kapsułą Crew Dragon „Resilience” w siedzibie SpaceX w Hawthorne w Kalifornii. (Zdjęcie: SpaceX)

Misja SpaceX Crew-1 na Międzynarodową Stację Kosmiczną to premiera zaplanowana na sobotę 14 listopada, o 19:49 czasu wschodniego (0049 GMT 15 listopada), NASA ogłosiła w poniedziałek (26 października).

Pierwotnie zaplanowany na 30 sierpnia, Crew-1 napotkał liczne opóźnienia w oderwaniu się od ziemi. NASA najpierw przesunęła misję na koniec września, potem na 23 października, potem na 31 października i wreszcie na początek do połowy listopada, powołując się na kwestie logistyczne i techniczne. Nowo ogłoszona data docelowa wzmacnia ten ostatni harmonogram.

NASA również to ogłosiła zorganizuje konferencję prasową w środę 28 października, o 16:00 EDT (2000 GMT), „aby omówić nadchodzący start, w tym wyniki niedawnych testów silników Falcon 9 Merlin po nieoczekiwanych danych, które SpaceX odnotował podczas niedawnego startu spoza NASA” – podała agencja w oświadczeniu. Możesz oglądaj na żywo tutaj na Space.com, dzięki uprzejmości telewizji NASA lub bezpośrednio za pośrednictwem agencji stronie internetowej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *