Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Ministerstwo Sportu powraca w nowej formule. Obecny minister zostaje prezydentem

Published

on

Politycy od dawna Prawo i sprawiedliwość Nie wiedzieli, kto przejmie władzę ministerstwa, które zostało zamknięte podczas ostatniej odbudowy rządu. Jednym z planów było przekazanie sportu wicepremierowi Jackowi Sasinowi, który w 2023 r. Stanął na czele polskiej delegacji ds. Organizacji Igrzysk Europejskich, a także został przedstawicielem rządu ds. Ich organizacji w Polsce. Zdecydowano jednak o oddaniu zlikwidowanego ministerstwa pod skrzydła Ministra Kultury Piotr Gliński.

Dziennikarz Tomasz Kuc nie żyje, przez trzy tygodnie był na respiratorze

Zamieszanie w służbie. Personel i zmiany personelu

We wrześniu Onet zapowiedział, że Glińskiego zastąpi w tej roli wiceminister sportu Anna Krupka, która dołączyła do jego grona pracowników. Kiedyś był to jeden z „aniołów” Jarosław Kaczyński. Obecnie wiadomo, że nadzoruje sport po odbudowie rządu.

Jednak nadal nie było jasne, co stanie się z obecnym ministrem sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. Jak donosi ZjednoczyćPolityk PiS Powinni ogłosić, że „Morawiecki obiecał nie zostawiać ich w lodzie”. Była łopata zgodziła się wstąpić do rządu, ale zniesienie ministerstwa oznaczałoby koniec jej krótkiej kariery w sektorze.

Jednak obecnie jest testowany w Narodowym Centrum Sportu; Została zastępcą już w listopadzie premiera na jego stworzenie. Zasady powołania tego organu są kontrowersyjne. Jej treść pojawiła się w tej samej nowelizacji ustawy o rządowych działach administracyjnych, uchwalonej wyraźnie przez Sejm, zgodnie z którą część wiceministrów otrzyma 100-procentowy wzrost wynagrodzeń.

Kontrowersje w NCS. „To samobójstwo”

Z treści nowelizacji wynika, że ​​Narodowe Centrum Sportu będzie monitorowane przez Ministra Kultury, ale ze wszystkimi dotychczasowymi obowiązkami Ministerstwo Sportu. – Te zmiany wprowadza sama administracja. Nie zapyta tych, którzy pracują w tym sporcie, bo i tak wie lepiej – powiedział cytowany przez Onet Jan Szopiński.

Wysłannik Lewica ujawniła też, że ustawa przeszła przez Sejm tylko przez dwa dni, a jej treść nie była konsultowana z nikim ze środowiska sportowego. – To tylko samobójstwo – powiedział.

READ  Trybunał Sprawiedliwości zwleka z rozstrzygnięciem, czy pierwszeństwo ma prawo unijne czy polskie

Andrzej ZybertowiczZybertowicz radzi: Nie musisz chodzić na siłownię, możesz uprawiać stretching lub jogę

Zgodnie z regulaminem uchwalonym przez Sejm na Prezesa Narodowego Centrum Sportu wybiera się osobę „w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru”. Jednak pierwszego Prezydenta wybiera Prezes Rady Ministrów na wniosek Ministra Kultury. Pensja kierownika tego biura to ok. 10 tys. Zł. Zł brutto.

Obejrzyj wideo
Rząd przedłużył zamknięcie szkół. Dr. Grzesiowski: To była jedyna decyzja, jaką można było podjąć

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *