Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Minister Tkachenko wyraża swoje stanowisko w sprawie głosowań ukraińskiego jury Eurowizji dla Polski i Litwy

Published

on

Głosy ukraińskiego jury Eurowizji na Polskę i Litwę to prawdziwy wstyd.

Stosowne oświadczenie złożył Minister Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy Ołeksandr Tkaczenko Facebookdonosi korespondent Ukrinform.

„Chciałbym zwrócić się do naszych najbliższych przyjaciół w Europie, Polsce i Litwie oraz wyrazić swoje osobiste stanowisko w sprawie punktów głosowania ukraińskiego jury dla Polski i Litwy. Taka ocena nie oddaje naszego rzeczywistego stosunku do Was, naszych najbliższych przyjaciół w Europie” – napisał Tkachenko.

Według niego, występ Wielkiej Brytanii był fajny i zajął drugie miejsce. Ale przyznanie Polsce i Litwie 0 punktów to prawdziwy wstyd – zauważył Tkachenko.

„Dostali 12 od Ukraińców! Twoje wsparcie jest nieocenione. Nasza wdzięczność i zaangażowanie są takie same. I choć konkurs nie ma charakteru politycznego, to nie o politykę – chodzi o przyjaźń, wspólne wartości i wszechstronne wsparcie we wszystkich obszarach. I mam nadzieję, że to wszystko będzie trwało jeszcze przez wiele, wiele lat. Drodzy Polacy i Litwini, jesteśmy Wam dozgonnie wdzięczni, a nasze zwycięstwo jest wspólne, zarówno na Konkursie Piosenki Eurowizji, jak i po pokonaniu wroga – podkreślił Tkachenko.

Przypominamy, że ukraińska piosenka Stefania z Kalush Orchestra otrzymała 12 punktów od jury ekspertów Eurowizji z Polski i Litwy. Tymczasem ukraińskie jury nie przyznało punktów Polsce i Litwie.

mk

READ  Embutidos Pajariel Bembibre wygląda przez okno FIBA ​​z Finlandią i Polską
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.