Connect with us

technologia

Microsoft planuje wyciągnąć wtyczkę z Internet Explorera

Published

on

Microsoft Firma planuje w dużej mierze wycofać swoją przeglądarkę Internet Explorer i dodać do cyfrowej sterty złomu produkt, który kiedyś był w centrum jednej z największych bitew technologicznych.

Gigant oprogramowania ogłosił w środę, że jego aplikacja komputerowa Internet Explorer 11, obecna wersja, nie będzie już obsługiwana przez niektóre wersje oprogramowania firmy Windows od 15 czerwca przyszłego roku. Funkcja push przeglądarki firmy Microsoft koncentruje się teraz na Edge, która została uruchomiona w 2015 roku i udostępnia podstawową technologię z Chrome.

Internet Explorer stopniowo tracił na znaczeniu jako konkurencyjna przeglądarka, taka jak Chrome firmy Alphabet Inc. Google Jednostka i Safari z jabłko Inc. zdobyły publiczność. Według firmy Statcounter zajmującej się analityką internetową, Internet Explorer stanowił mniej niż 2% światowego rynku przeglądarek na komputery stacjonarne w kwietniu. Chrome zajmował ponad 65% tego rynku, wcześniej około 10% Safari. Według danych Microsoft Edge miał 8%.

ZŁOŻONE PODZIEMNE SKARGI WEWNĘTRZNE FIRMY MICROSOFT, KOBIETY ZOSTAŁY „WYKORZYSTANE I DEGRADOWANE”

serce bezpieczeństwo Najnowszy zmiana Zmiana%
MSFT MICROSOFT CORP. 243.12 +0,60 + 0,25%
Aco ALPHABET, INC. 2,308,71 +5,28 + 0,23%
AAPL APPLE INC. 124,69 -0,16 -0,13%

Internet Explorer dołącza do innych wielkich nazwisk od zarania ery Internetu, przechodząc od cyfrowej rzeczywistości do historii korporacji, po tym, jak inni je wyprzedzili. AOL Instant Messenger został wycofany w 2017 roku po tym, jak użytkownicy zaczęli korzystać z platform takich jak Facebook Inc. WhatsApp Dwa lata później Tumblr, strona mikroblogowa, przekształciła się w sieć mediów społecznościowych, sprzedawaną za grosze po przejęciu przez Facebooka i innych. BlackBerry Ltd., firma, która spopularyzowała mobilną pocztę e-mail i której urządzenia stały się koniecznością dla wielu firm, przestała sprzedawać własne urządzenia po sukcesie Apple’a z iPhonem i innymi smartfonami. Nadal oferuje oprogramowanie zabezpieczające dla telefonów i innych urządzeń.

Internet Explorer był na wysokim poziomie ponad dwie dekady temu – być może dla niektórych zbyt wysoki. Odegrał ważną rolę w bitwie przeglądarkowej około 20 lat temu oraz w wojnie antymonopolowej rządu USA z Microsoftem. Sędzia federalny orzekł, że Microsoft używał środków antykonkurencyjnych w celu utrzymania monopolu na oprogramowanie systemu operacyjnego i próbował to zrobić zmonopolizować rynek przeglądarek internetowych poprzez bezprawne powiązanie przeglądarki Internet Explorer z oprogramowaniem systemu operacyjnego Windows. Praktyka zaowocowała używaniem Netscape Navigatora, niegdyś dominującej przeglądarki, „znacznie spadającej” w latach 1995–1998, napisał sędzia. Microsoft osiągnął porozumienie z funkcjonariuszami organów ścigania w 2001 rokut o jego zarzutach bez przyznania się do winy.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O FIRMIE FOX

Decyzja Microsoftu o zamknięciu przeglądarki odzwierciedla również to, jak ludzie zmienili swoje przyzwyczajenia podczas uzyskiwania dostępu do Internetu, ponieważ tablety i smartfony wyparły używanie komputerów PC jako podstawowej metody połączenia dla wielu. Na przykład wprowadzenie przez Apple App Store na iPhone’a zapewniło użytkownikom inny sposób dostępu do aplikacji internetowych. Niektóre praktyki związane z tymi narzędziami są obecnie objęte dochodzeniem antymonopolowym.

W międzyczasie Internet Explorer był zaniedbywany nie tylko przez wielu konsumentów. Oprogramowanie nie zostało wymienione w ostatnim raporcie rocznym firmy Microsoft.

Dla tych, którzy po prostu nie mogą odpuścić, Microsoft oferuje „tryb IE” z przeglądarką Edge, która umożliwia użytkownikom dostęp do stron internetowych i aplikacji, które nie odbiegały od Internet Explorera.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *