Connect with us

technologia

Microsoft chce zmniejszyć cięcia w Xbox Store i wstrząsnąć grami na konsole

Published

on

Microsoft planował zredukować Xbox Store do zaledwie 12 proc. Wynika to z poufnych dokumentów złożonych w sprawie Epic Games vs. Apple. Producent oprogramowania zgłasza opłaty i zmiany w swoim sklepie w pliku Dokument styczniowygdzie podaje również 12-procentową obniżkę w przypadku gier na PC ogłosił w tym tygodniu. Podczas gdy większość ważnych części dokumentu jest edytowana, jedna strona pokazuje, że Microsoft chce również zmniejszyć 30-procentowe cięcie pamięci po stronie konsoli Xbox.

Jedna tabela pokazuje, że „wszystkie gry w CY21 zostaną przełożone na 88/12”, co oznacza, że ​​Microsoft planował znaczne ograniczenie transakcji Xbox w pewnym momencie roku kalendarzowego 2021. Podczas Microsoft ogłosił cięcie na PCFirma, również wymieniona w tej samej tabeli, milczy na temat wszystkich planów Xbox. Zmiana do 12 procent byłaby znacząca, zwłaszcza że Microsoft, Sony i Nintendo generują obecnie 30% sprzedaży gier cyfrowych.

Poufne plany Microsoft od stycznia.

„Obecnie nie planujemy zmiany podziału przychodów z gier na konsole” – powiedział rzecznik Microsoftu w oświadczeniu Krawędź o tych dokumentach. Sugeruje to, że plany te albo się nie powiodły, albo znacznie się zmieniły od stycznia, albo Microsoft nie jest jeszcze gotowy do ogłaszania zmian. Tak czy inaczej, Microsoft wyraźnie zaplanował tę zmianę i chce jakoś obniżyć opłaty Xbox.

Ten dokument jest częścią wersji próbnej Epic Games vs. Apple, która rozpocznie się w poniedziałek. W tym miejscu mogą pojawić się pytania dotyczące planów opłat firmy Microsoft. Dzwonią zarówno Epic, jak i Apple Lori Wright, wiceprezes Microsoftu ds. Rozwoju biznesowego Xbox, będzie świadkiem zewnętrznym w przyszłym tygodniu.

Dokumenty wskazują również, że Microsoft planował wprowadzenie tej niższej szybkości przechowywania po stronie komputerów PC z jednym ważnym zastrzeżeniem. „Zespół ds. Kierownictwa ds. Gier składa obecnie propozycję przejęcia 88/12 udziałów w przychodach z publicznych gier komputerowych Wszystkie gry w zamian za przyznanie Microsoftowi praw do przesyłania strumieniowego ”, ujawnia dokument. Zapytaliśmy Microsoft, czy ta propozycja została wdrożona, ale firma odmówiła komentarza przed publikacją. Microsoft planuje w sierpniu zmniejszyć swój udział w sprzedaży gier na PC do 12 procent. Nie jest jednak jasne, czy klauzula dotycząca praw do przesyłania strumieniowego jest nadal uwzględniona.

Microsoft może mieć ograniczenie dotyczące cięcia gier komputerowych.

Klauzula dotycząca praw do transmisji strumieniowej oznaczałaby, że programiści musieliby upewnić się, że gry są dostępne w xCloud, aby zmniejszyć przychody. Prawa do gier w chmurze, a zwłaszcza Xbox Game Pass, pojawiły się jako wyłaniające się pole bitwy o prawa wyłączności konsoli w wielu ostatnich umowach. Nvidia też Odpowiedź zwrotna wygenerowana przez wydawców i programistów po opublikowaniu niektórych gier w swojej usłudze gier w chmurze GeForce Now bez pozwolenia.

Wszelkie zmiany w opłatach za Xbox Store w zamian za prawa do transmisji strumieniowej wywarłyby presję na Sony, Nintendo, Valve, a nawet Apple. Jak zauważyliśmy wczorajMicrosoft milcząco poparł również akcję Epic Games przeciwko Apple. Microsoft wcześniej bronił 30-procentowej obniżki sprzedaży cyfrowych gier Xbox, a Epic Games z przyjemnością utrzymywał je na swoim miejscu. „Konsole do gier to wyspecjalizowane urządzenia, które zostały zoptymalizowane pod kątem określonych zastosowań”. – powiedział Rima Alaily, Assistant General Counsel w Microsoft w zeszłym roku.

Alaily twierdzi, że „model biznesowy konsoli do gier bardzo różni się od ekosystemu PC lub telefonu”, ponieważ Microsoft dotuje sprzęt i konsole, „które są znacznie gorsze na rynku komputerów osobistych i telefonów”. Dyrektor wykonawczy Epic Games ogłosił również w sądzie w tym tygodniu, że plik Firma nigdy nie próbowała negocjować z firmą Microsoft, aby uniknąć używania jej silnika handlowego na konsoli Xbox. Pomimo obrony cięcia Xbox, Microsoft przyznał w zeszłym roku, że firma „ma więcej do zrobienia, aby ustalić właściwe zasady dla konsol do gier”.

W innym miejscu inny poufny dokument rzuca światło na wyłączność gier Xbox. STALKER 2 jest notowany z trzymiesięczną umową na wyłączność konsoli, Efekt Tetris: połączony z sześciomiesięcznym okresem wyłączności na powiązane aktualizacje i Maź ze stałą wyłącznością na Xbox.

Dokumenty sądowe zawierają również listę umów na wyłączność Xbox.

Aktualizacja, 2 maja, 6:50 czasu wschodniego: Artykuł zaktualizowany o dodatkowe informacje na temat praw do transmisji strumieniowej.

READ  W Północnej Alabamie panuje rozkwit, Super Wash się rozwija
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *