Connect with us

Świat

Tysiące biesiadników bierze udział w festiwalu muzycznym w Wuhan

Published

on

Tysiące ludzi uczestniczyło w pierwszym dniu festiwalu muzyki truskawkowej w Wuhan w sobotę.

W ciepłych warunkach nocne marki w środkowej części Chin tańczyły, skakały i krzyczały z radości w pierwszy dzień pięciodniowych świąt majowych, gdy na scenie pojawiły się ich ulubione akty.

Festiwal powrócił w Wuhan po tym, jak w zeszłym roku był online z powodu ograniczeń COVID-19.

Przedstawiciel organizatorów powiedział Reuterowi, że w tym roku liczba ta zostanie ograniczona, dodając, że w sobotę było tam około 11 000 osób. Przed każdym stopniem stawiano bariery, a personel ochrony ograniczył liczbę w tych obszarach. Niektórzy widzowie nosili maski, ale wielu nie.

Mieszkańcy Wuhan, gdzie po raz pierwszy pojawił się COVID-19, napotykali surowe ograniczenia przez ponad dwa miesiące podczas pierwszej na świecie blokady wywołanej koronawirusem. Od tego czasu, według oficjalnych informacji, miasto jest prawie całkowicie wolne od wirusów. To oraz ogólna tendencja w tym kraju w ciągu ostatnich kilku miesięcy, która zgłosiła kilka sporadycznych epidemii, znacznie zmniejszyła obawy w Chinach dotyczące wirusa.

„W zeszłym roku (w Wuhan) cierpieliśmy na koronawirusa” – powiedział 23-letni student Gao Yuchen, który mieszka w Wuhan.

Fani biorą udział w występie zespołu rockowego na Strawberry Music Festival podczas Święta Pracy w Wuhan, prowincja Hubei, Chiny, 1 maja 2021 r. REUTERS / Tingshu Wang

„Nie było łatwo dostać się tam, gdzie jesteśmy dzisiaj. Tutejsi ludzie bardzo się starali i zapłacili wysoką cenę (za zarażenie się wirusem). Jestem bardzo podekscytowany, że mogę być tutaj (na festiwalu)”. Said Gao.

Dwudniowe wydarzenie gromadzi znanych i mniej znanych lokalnych piosenkarzy i zespoły na trzech scenach w Wuhan’s Garden Expo Park. Podczas Święta Narodowego siostrzany „Strawberry Music Festival” będzie gospodarzem wydarzeń w innych miastach, w tym w Pekinie. Uczestnicy przyjechali do Wuhan z całego kraju, np. 29-letni Zhang Hongkai z Shijiazhuang w prowincji Hebei.

READ  Tajlandia: Wygnana księżniczka Srirasmi została zakonnicą

„To mój pierwszy raz na takiej imprezie plenerowej jak ta” – powiedział Zhang. „Bardzo podoba mi się ta atmosfera”.

Chiny kontynentalne zgłosiły w piątek 16 nowych przypadków COVID-19, w porównaniu z 13 dzień wcześniej, podała krajowa agencja zdrowia w sobotę.

Wszystkie nowe przypadki były zakażeniami importowanymi z zagranicy, podała Narodowa Komisja Zdrowia w oświadczeniu.

Całkowita liczba potwierdzonych przypadków COVID-19 w Chinach kontynentalnych wynosi obecnie 90 671, podczas gdy liczba ofiar śmiertelnych pozostaje na niezmienionym poziomie 4636, z których wiele miało siedzibę w Wuhan.

W piątek Chiny otrzymały około 11,6 miliona szczepień przeciwko COVID-19, co daje w sumie ponad 265 milionów, poinformowała w sobotę Narodowa Komisja Zdrowia.

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *