Connect with us

Gospodarka

MFW podwyższa prognozę wzrostu PKB dla Polski w 2021 roku

Published

on

Warszawski Dziennik Gospodarczy

Czwartek, 8 kwietnia 2021 r., Godz.

Zdjęcie: Stanislau Palaukou / Shutterstock.com

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) podniósł prognozę wzrostu PKB dla Polski w 2021 r. Z 2,7% do 3,5% i obniżył prognozę w 2022 r. Z 5,1% do 4,5% – podaje Warsaw Business Journal powołując się na agencję informacyjną PAP.

Zgodnie z najnowszą wersją cyklicznego raportu MFW World Economic Outlook, fundusz spodziewa się, że średnioroczna inflacja CPI w Polsce wyniesie w tym roku 3,2% (2,7% na koniec 2020 r.) I średnio 2,5% w 2022 r.

MFW szacuje, że nadwyżka na rachunku obrotów bieżących wyniesie 2% w 2021 r. I 1,3% w 2022 r

W raporcie nie ma uzasadnienia dla prognoz.

WSPIERAJ BUDAPESZT BIZNESOWYCH DZIENNIKÓW

Produkcja dziennikarstwa godnego tej nazwy to kosztowny biznes. Od 27 lat redaktorzy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się przekazywać Ci aktualne wiadomości biznesowe, informacje, którym możesz zaufać, przedstawione zgodnie z faktami, rzetelnie, bez strachu czy przychylności.

Firmy prasowe na całym świecie starają się znaleźć model biznesowy, który pozwoli im nadal dobrze działać bez uszczerbku dla ich wyników. W ostatnim czasie niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich kluczowych interesariuszy, czyli czytelników.

Chcemy dać naszym czytelnikom taką samą możliwość. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu dziennikarstwa wysokiej jakości, jakiego oczekujesz. Kliknij przycisk Support BBJ, a będziesz mógł wybrać, ile i jak często chcesz wysyłać nam swoje posty.

READ  Wprowadzono już ważną zmianę w PIT. Niektóre osoby pracujące za granicą ponownie płacą podatek dochodowy dwukrotnie. Kto kiedy [13.12.2020]
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *