Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Muzea w Polsce i Niemczech musiały ponownie zostać zamknięte, gdy w Europie uderzyła trzecia fala pandemii

Published

on


Hamburger Kunsthalle musiał zostać zamknięty na miesiąc zaledwie tydzień po ponownym otwarciu

Muzea w całej Polsce i niektórych częściach Niemiec zostały ponownie zmuszone do zamknięcia, gdy trzecia fala pandemii, która nawiedziła większość Europy, skłoniła władze do zaostrzenia ograniczeń blokujących.

W Polsce, gdzie muzea zostały ponownie otwarte 1 lutego, rząd nakazał ich ponowne zamknięcie co najmniej do 9 kwietnia, ponieważ dzienna liczba nowych przypadków osiągnęła poziom niespotykany od listopada. W Niemczech Hamburger Kunsthalle i Museum für Angewandte Kunst musiały zostać zamknięte kilka dni po ponownym otwarciu z powodu rosnącej liczby nowych przypadków w mieście.

Rząd federalny zatwierdził ponowne otwarcie muzeów 8 marca po zmuszeniu do zamknięcia na cztery miesiące. Plan zatwierdzony przez rządy federalne i stanowe przewidywał również tak zwany hamulec bezpieczeństwa na wypadek, gdyby nowe infekcje stały się bardziej strome. W Hamburgu wskaźnik infekcji osiągnął ten poziom w zeszłym tygodniu. Galeria sztuki została ponownie otwarta 9 marca wraz z wystawą z Giorgio de Chirico, która ma być otwarta tylko do 25 kwietnia. Muzeum Sztuki Stosowanej zostało ponownie otwarte 12 marca.

Federalny minister zdrowia Jens Spahn ostrzegł w piątek przed „trudnymi tygodniami” i możliwością bardziej rygorystycznej blokady zamiast łagodniejszych środków, które rząd ogłosił w tym tygodniu. „Nie ma wystarczającej liczby szczepionek w Europie, aby powstrzymać trzecią falę pandemii tylko poprzez szczepienie” – powiedział. „Musimy być cierpliwi”.

Otwarcia muzeów w Niemczech zależą od tempa rozprzestrzeniania się choroby w poszczególnych regionach. Muzea można otwierać w regionach, w których średnia liczba nowych przypadków koronawirusa dziennie w ciągu ostatnich siedmiu dni jest mniejsza niż 100 na 100 000 mieszkańców. Jeśli jednak średnia siedmiodniowa w regionie dla nowych przypadków wzrośnie powyżej 100 na 100 000 mieszkańców przez trzy kolejne dni, będzie musiał powrócić do bardziej rygorystycznej blokady, w tym zamknięcia muzeów, dwa dni później.

READ  UFC: Jan Błachowicz - Dominick Reyes. TRANSMISJA Bitwy online, transmisja na żywo i telewizja

Ponieważ niektóre niemieckie regiony przekraczają ten limit, w najbliższych dniach prawdopodobnie będzie musiało zostać zamkniętych więcej muzeów w całym kraju. Niektóre z nich otworzyły się ponownie dopiero 8 marca po tym, jak były zablokowane przez cztery miesiące.

Podobny system związany z regionalnymi wskaźnikami zarażenia działa we Włoszech, gdzie Galeria Uffizi we Florencji jest zamknięta od 15 lutego. W zeszłym tygodniu Włochy ogłosiły, że jedenaście regionów, w tym Rzym i Mediolan, jest czerwonymi strefami, w których wszystkie muzea i inne mniej istotne firmy będą musiały zostać zamknięte.

Władze francuskie zaostrzyły również zasady blokowania w wielu regionach, w tym w Paryżu, gdzie muzea są zamknięte od października ubiegłego roku. Francuski organ ds. Zdrowia poinformował 20 marca, że ​​liczba nowych przypadków wzrosła o ponad 35 000 w ciągu ostatnich 24 godzin, a presja wywierana na szpitale była „krytyczna w niektórych regionach”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *