Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Mateusz Morawiecki w kwarantannie. Szef rządu był w kontakcie z osobą zarażoną wirusem koronowym [WIDEO]

Published

on

Premier Mateusz Morawiecki zostaje poddany kwarantannie: w piątek szef rządu miał kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. „Od dziś przechodzę na pracę zdalną” – powiedział. Rzecznik rządu podkreślił w oświadczeniu, że „u premiera nie zdiagnozowano jeszcze Covid-19” i „nie ma objawów choroby”.

„Dowiedziałem się, że w zeszły piątek miałem kontakt z kimś, kto uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19”. – poinformował Mateusz Morawiecki w krótkim filmie opublikowanym na Facebooku, dodając, że w tej sytuacji zgodnie z procedurami przechodzi do kwarantanny.

„Jestem w stałym kontakcie z kolegami, rząd działa normalnie ” – zapewnił.

We wpisie do filmu dodał: „Od teraz przełączę się na pracę zdalną”.

„Dbajmy o siebie i naszych bliskich, przestrzegajmy zasad, czyli: dezynfekcji, dystansu i masek” – zaapelował też Morawiecki.

Według reportera RMF FM Krzysztofa Berendy’ego, Jeden z pracowników premiera otrzymał dziś pozytywny wynik testu na koronawirusa.

A więc rano Mateusz Morawiecki w kwarantannie w jednym z mieszkań firmy – nie zagrażać rodzinie. Stamtąd kieruje rządem, a stamtąd przeprowadził dziś telekonferencję z burmistrzami miasta.

Podkreślił to w oficjalnym komunikacie rzecznik rządu Piotr Müller „U premiera nie zdiagnozowano jeszcze Covid-19”, „nie ma też objawów choroby”.

„Procedury przygotowane na taką sytuację zostały wdrożone. Mateusz Morawiecki wypełnia swoje obowiązki podczas kwarantanny. Premier tak przeprowadził kwarantannę, żeby mógł podejmować decyzje i kontaktować się z przedstawicielami instytucji państwowych – kontynuował Müller.

„Poprzez zapewnienie odpowiednich umiejętności technicznych Premier będzie przewodniczył posiedzeniom Rady Ministrów – rządowego zespołu zarządzania kryzysowego i inne ciała ”- podkreślił.

Rzecznik rządu dodał, że „o dalszym postępowaniu związanym z kwarantanną premiera – o przeprowadzonych badaniach i czasie trwania kwarantanny – zadecyduje lekarz i państwowa inspekcja sanitarna”.

READ  Hiszpania. Emir Sharjah chce, aby katedra w Kordobie wróciła w ręce muzułmanów | Wiadomości ze świata

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *