Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Marynarze wprowadzają się do najnowszej bazy Marynarki Wojennej na polskim wybrzeżu Bałtyku

Published

on

Rekrut marynarza Jon Ramos przenosi się do wielofunkcyjnego obiektu w Naval Support Facility Redzikowo, Polska, 11 stycznia 2022 r. NSF Redzikowo to najnowszy obiekt Marynarki Wojennej, którego misją jest wspieranie systemu obrony przeciwrakietowej Aegis Ashore. (Erika L. Kugler/US Navy)

Marynarka Wojenna USA niedawno przeniosła marynarzy na pokład swojej najnowszej bazy, strategicznego obiektu w północnej Polsce, który będzie wspierać europejski system obrony przeciwrakietowej NATO.

Personel w czwartek zakończył przeprowadzkę z bazy do wielozadaniowego budynku mieszkalnego o wartości 50 milionów dolarów w Naval Support Facility Redzikowo, poinformowała w piątek 6. Flota USA.

NSF Redzikowo, położony około dwie godziny na zachód od Gdańska na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, wspiera system obrony przeciwrakietowej Aegis Ashore.

Integruje systemy niszczycieli marynarki wojennej w Rota w Hiszpanii i zdolności Aegis w Naval Support Facility Deveselu w Rumunii, podała marynarka wojenna.

Witryna Aegis Ashore w Naval Support Facility Redzikowo w Polsce jest widoczna podczas budowy w sierpniu 2019 r.

Witryna Aegis Ashore w Naval Support Facility Redzikowo w Polsce jest widoczna podczas budowy w sierpniu 2019 r. (Amy Forsythe/US Navy)

„Musimy najpierw ustawić marynarzy bazy na miejscu, a potem przybędzie Aegis Ashore, aktywuje miejsce i kontynuuje swoją misję” – powiedział kapitan Michael Smith, dowódca NSF Redzikowo.

Korpus Inżynieryjny Armii Stanów Zjednoczonych odnowił dawną niemiecką bazę lotniczą przed przekazaniem jej marynarce wojennej we wrześniu 2020 roku.

Dwukondygnacyjny, wielofunkcyjny obiekt został zbudowany przez Korpus Inżynierów i ukończony w czerwcu 2020 roku. Obejmuje siłownię, koszary, kambuz, zaplecze medyczne, giełdę morską i centrum rekreacji.

Marynarz podnosi ciężary w wielofunkcyjnym obiekcie Naval Support Facility Redzikowo, Polska, 11 stycznia 2022 r. NSF Redzikowo to najnowsza instalacja Marynarki Wojennej, której misją jest wspieranie systemu obrony przeciwrakietowej Aegis Ashore.

Marynarz podnosi ciężary w wielofunkcyjnym obiekcie Naval Support Facility Redzikowo, Polska, 11 stycznia 2022 r. NSF Redzikowo to najnowsza instalacja Marynarki Wojennej, której misją jest wspieranie systemu obrony przeciwrakietowej Aegis Ashore. (Erika L. Kugler/US Navy)

Pokoje mogą pomieścić do czterech żeglarzy i wyposażone są w funkcje przypominające pokoje wieloosobowe, takie jak kuchenka mikrofalowa i lodówka.

READ  Mandat szczepień rozpętał motłoch w małym polskim miasteczku.

Powołując się na bezpieczeństwo operacyjne, Marynarka Wojenna nie powiedziała, ilu personelu przydzielono do bazy, ani nie podawała dalszych szczegółów na temat wielkości lub struktury obiektu.

Strzał autora w głowę

Alison Bad

Alison Bath donosi o marynarce wojennej USA, w tym o 6. flocie USA, w Europie i Afryce. Relacjonowała różne publikacje w Montanie, Nevadzie i Luizjanie oraz była redaktorem gazet w Luizjanie, Oregonie i Waszyngtonie.ćwierkanie


E-mail

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.