Connect with us

Gospodarka

LPP, właściciel Reserved, odkupi akcje spółki

Published

on

Akcjonariusze firmy odzieżowej LPP zdecydowali o upoważnieniu zarządu spółki do nabycia nie więcej niż 277 863 akcji własnych za nie więcej niż 2,1 mld zł – poinformowała spółka w decyzjach podjętych po walnym zgromadzeniu. Cena płacona przez spółkę za każdy nabyty udział nie może być niższa niż 3000 zł i wyższa niż 8000 zł. Plan wykupu jest kontrowersyjny w środowisku giełdowym.

Przedmiotem nabycia w ramach programu jest nie więcej niż 277.863 akcji, co stanowi nie więcej niż 15% kapitału zakładowego spółki. Łączna wartość nominalna nabytych akcji nie może przekroczyć 20%. Kapitał zakładowy, w tym wartość nominalna pozostałych akcji własnych Spółki, których nie sprzedała.

Akcjonariusze decydują się na sfinansowanie tego programu Utworzenie kapitału rezerwowego w wysokości 2,1 mld zł. Kapitał zapasowy powinien pochodzić z zysków z lat ubiegłych, które są zaliczane na kapitał zapasowy spółki.

Program będzie realizowany od dnia podjęcia uchwały przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie do 31 lipca 2025 r., Jednak nie dłużej niż do wyczerpania środków przeznaczonych na jego realizację.

Decyzja o wykupie po kryzysie w II kwartale

Spółka ogłosiła zamiar zakończenia wykupu w drugiej połowie sierpnia. Informacje te zostały potwierdzone przez inwestorów i uczestników rynku kapitałowego z wielu powodów. Decyzja o możliwości odkupienia akcji została ogłoszona po kryzysie w II kwartale, w którym spółka działała zanotował 28-procentowy spadek sprzedaży rok do roku.

Do tego, LPP otrzymało dotację w wysokości 34,3 mln zł w postaci zawieszenia wynagrodzeń dla pracowników i wycofało się z wypłaty dywidendy akcjonariuszom. Negocjowano również ceny za wynajem powierzchni z centrami handlowymikiedy sklepy ponownie działały po okresie zamknięcia.

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2001 roku.

READ  Jeden produkt - dwie ceny. Berliński supermarket chce zmienić przyzwyczajenia klientów

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *