Connect with us

Zabawa

Polsat przejął kanały telewizyjne Fokus TV i Nowa

Published

on

Telewizja Polsat odkupiła pozostałe udziały w TV Spectrum od ZPR Media Group i została jego wyłącznym właścicielem. Jest nadawcą stacji telewizyjnych Fokus TV i Nowa. Dzięki transakcji telewizyjny gigant Zygmunt Solorz kontroluje łącznie osiem stacji naziemnych.

Jeszcze Telewizja Polsat miała 49,48 proc. Udziały w programie TV Spectrum (Zostały zakupione w dwóch transzach – grudzień 2017 i początek 2018). Reszta należała do ZPR Media Group, którą kontrolował Zbigniew Benbenek.

– w wyniku transakcji, Telewizja Polsat została jedynym właścicielem Spektrum TV sp. Z oo, co upraszcza i usprawnia zarządzanie kanałami Fokus TV i Nowa TV. Dzięki temu możliwe będzie również wzmocnienie, dalszy rozwój i efektywniejsze budowanie wachlarza programów opartych na polskich produkcjach – powiedział Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Grupy Polsat. Kwota transakcji nie została ujawniona.

Co można oglądać w Fokus TV i Nowa TV?

Focus TV jest nadawcą edukacyjnym i poznawczym. Jego programy obejmują popularną naukę, rozrywkę i kreskówki. Z kolei Nowa TV to kanał uniwersalny Który pokazuje seriale, filmy i programy rozrywkowe, a także programy informacyjne. Telewizja Polsat jest nadawana na antenach obu kanałów od kilku lat.

W 2019 roku TV Spektrum osiągnęła 29,88 mln zł obrotów i 15,5 mln zł straty netto. – Ujemny wynik na działalności operacyjnej wynikał głównie z wciąż niskiej dystrybucji technicznej stacji telewizyjnej Nowa – wyjaśniła spółka. Podczas gdy Focus TV nadaje w pierwszym multipleksie, który jest nadawany w całym kraju, Nowa TV nadaje w multipleksie ósmym, który ma mniejszy zasięg. Dowodzą tego dane Nielsena Udział Focus TV w rynku telewizorów wyniósł w 2019 roku 0,93%, a Nowa TV 0,31%.

Polsat posiada osiem kanałów dla multipleksów naziemnych

Po transakcji Telewizja Polsat będzie kontrolować osiem kanałów z koncesją na nadawanie telewizji naziemnej. To Główna antena Polsatu, kanały takie jak TV4, TV6, Super Polsat, Nowa TV, Fokus TV i Eska TV oraz Polo TV, przejęty przez ZPR Media w grudniu 2017 r. (dla obu kanałów i 34% udziałów w TV Spektrum Polsat zapłacił wówczas ponad 100 mln zł). W portfolio firmy znajduje się również wiele kanałów dostępnych w płatnej telewizji.

READ  Nowy film akcji Spackman Entertainment Group, A MAN OF REASON, wyprodukowany przez Studio Take, otwiera się w koreańskiej kasie

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *