Connect with us

Nauka

Koronawirus: “ Powszechny wzrost wirusa w całym kraju ”

Published

on

Prawa autorskie do zdjęć
Getty Images

W całym kraju nastąpił powszechny wzrost epidemii, a liczba R wzrosła do między 1,1 a 1,4, twierdzą doradcy naukowi rządu.

Urzędnicy ostrzegają przed „znacznie gorszymi rzeczami”, ponieważ uważa się, że liczba przypadków w Anglii przekracza 6 000 dziennie.

A naukowiec odpowiedzialny za aplikację Covid Symptom Study powiedział, że wydaje się to być „początkiem drugiej fali”.

Rozwój przychodzi jak dyskutowane są nowe ograniczenia obowiązujące w całej Anglii.

Co najmniej 13,5 miliona ludzi, czyli mniej więcej jedna piąta populacji Wielkiej Brytanii, zmaga się z jakąś formą lokalnych ograniczeń.

Przypadki wirusa liczba przyjęć do szpitala z powodu Covid-19 w Wielkiej Brytanii podwaja się co siedem do ośmiu dni.

Chociaż liczba zgonów pozostaje na bardzo niskim poziomie, Sage, organ naukowy, który doradza rządowi Wielkiej Brytanii w sprawie epidemii, twierdzi, że wzrost liczby R „pokazuje, że przechodzimy do szerszego wzrostu rozprzestrzeniania się w szybszym tempie”.

Numer R (reprodukcja) opisuje, na ile osób każda zarażona osoba przekazuje wirusa. Jeśli jest powyżej 1, liczba przypadków rośnie bardzo szybko.

„Niepokojący obraz”

To następuje gwałtowny wzrost liczby nowych codziennych przypadków potwierdzonych laboratoryjnie w Wielkiej Brytanii do 3395 przez ostatnie dwa tygodnie i ciągłe problemy z rządowym programem testów i śledzenia, co prowadzi do trudności z dostępem do testów.

Yvonne Doyle, dyrektor medyczny w Public Health England, powiedziała, że ​​istnieją „wyraźne oznaki, że wirus rozprzestrzenia się obecnie we wszystkich grupach wiekowych”, dodając, że jest szczególnie zaniepokojona „wzrostem liczby hospitalizacji i intensywnej terapii wśród osób starszych”.

Ankieta dotycząca infekcji ONS, który bada tysiące ludzi w losowych gospodarstwach domowych, czy mają objawy, czy nie, oszacowano, że w tygodniu do 10 września pojawiało się około 6000 nowych infekcji dziennie – w porównaniu z 3200 tydzień wcześniej.

Okazało się, że wskaźniki zakażeń były najwyższe w północno-zachodniej części Londynu i Londynie, a dzieci w wieku od 2 do 11 lat i młodzież w wieku od 17 do 34 lat miały najwięcej pozytywnych wyników.

Dokąd zmierza ta trajektoria?

Rządowi doradcy naukowi jednoznacznie twierdzą, że koronawirus nie jest już lokalnym problemem związanym z hotspotami.

Zamiast tego wzrost liczby przypadków jest obecnie „powszechny” w całej Wielkiej Brytanii.

Przypadki mogą podwajać się co tydzień, ale co tydzień przed zamknięciem zwiększały się czterokrotnie i obecnie są na znacznie niższym poziomie niż w szczycie.

Ale niepokój dotyczy tego, dokąd zmierzamy – to kwestia trajektorii.

Jeśli liczba przypadków będzie się podwajać co tydzień, sytuacja może szybko wymknąć się spod kontroli, dlatego rząd rozważa „przerwanie obwodu”, aby kontrolować rozprzestrzenianie się.

Ale nie jest to tylko kwestia działań rządu, wszyscy jesteśmy odpowiedzialni.

Dokumenty Sage mówią, że tylko co piąta osoba jest w pełni izolowana w domu, gdy pojawiają się objawy.

Aplikacja Covid Symptom Study, który śledzi stan zdrowia czterech milionów ludzi w Wielkiej Brytanii, szacuje, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni każdego dnia pojawiło się około 7500 nowych przypadków Covid.

Ich najnowsze dane pokazują wzrost liczby przypadków w Londynie po raz pierwszy od czerwca.

Profesor Tim Spector, profesor epidemiologii genetycznej w King’s College London i założyciel aplikacji, powiedział, że to „niepokojący obraz”, dodając, że wydaje się „być początkiem drugiej fali”.

Dane ONS z Walii sugerują, że przypadki Covid-19 są obecnie „względnie stabilne” – szacuje się, że jedna na 2000 osób uzyskała wynik pozytywny.

Ale ONS powiedział, że wyniki w Walii należy interpretować z ostrożnością ze względu na niewielką liczbę testów w próbce.

READ  Dlaczego obudził się Steamboat Geyser? | Miejsce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *