Connect with us

Gospodarka

Lidl i Biedronka poszukują pracowników

Published

on

W handlu detalicznym stale brakuje siły roboczej, a sieci handlowe starają się rekrutować nowych pracowników. Lidl właśnie rozpoczął kampanię chwalącą stabilność i elastyczność zatrudnienia w swojej sieci – średni staż pracy w firmie zbliża się do pięciu lat. Do końca roku Lidl planuje zatrudnić kilkaset osób. Działania mające na celu pozyskanie nowych pracowników prowadzi również konkurencyjna Biedronka.

  • Lidl i Biedronka prowadzą kampanie mające na celu przyciągnięcie nowych pracowników do nowych i istniejących biznesów
  • Praca kasjera już dawno przestała być kojarzona z najniższymi dochodami na rynku. Ich pensje rosną każdego roku
  • Obie wiodące sieci dyskontowe oferują podobne korzyści dodatkowe

W polskim oddziale Lidla pracuje ponad 23 000 osób. Pracownicy, a sieć ma już ponad 740 oddziałów. I otworzą się kolejne, niebawem powstanie kilka oddziałów, w tym w Warszawie. Sklep w zależności od wielkości zatrudnia kilkanaście, a nawet 30 osób.

– Wraz z rozwojem naszej sieci i otwieraniem nowych oddziałów i centrów dystrybucyjnych planujemy systematyczny wzrost zatrudnienia. Jeśli sytuacja makroekonomiczna będzie sprzyjająca, w ciągu roku stworzymy kilkaset nowych miejsc pracy – mówi Business Insider Polska Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Communication w Lidl Polska.

Pomimo wprowadzenia kas samoobsługowych Lidl poszukuje również pracowników do istniejących oddziałów. W oddziałach Lidla jest już ponad 1000 (zwykle sześć w jednym oddziale). Mniejsza liczba otwartych kas tradycyjnych nie oznacza zwolnień, ponieważ wykonują inne zadania. Na przykład osoba jest zwykle wyznaczana do nadzorowania linii samoobsługowych.

Sieć dyskontów właśnie ruszyła z kampanią przedstawiającą osoby, które w swoich sklepach pracują od kilku lat.

– – Średni staż pracy w Lidlu to 4,62 lat, do 8,5 tys. Pracownicy Lidl Polska mają co najmniej pięć lat pracy. Dla nas to doskonałe potwierdzenie hasła „Pracuj na lata”. Należy również podkreślić, jak ważna jest praca naszych pracowników, którzy niezależnie od okoliczności, na co dzień mają za zadanie dostarczać społeczeństwu żywność. To nas najbardziej motywuje – mówi Wolfgang Hennen, członek zarządu odpowiedzialny za sprawy personalne Lidl Polska.

READ  Tydzień przed końcem: Polska ma duże znaczenie przed szczytem EUCO

Lidl i Biedronka otwierają kolejne sklepy

Konkurencyjny W pierwszej połowie 2020 roku Biedronka otworzyła około 30 oddziałów i na koniec czerwca miała ponad 3031 placówek. Oczekuje się, że do końca roku największa sieć dyskontów nad Wisłą powiększy się o kilkadziesiąt kolejnych. Firma zatrudnia obecnie około 68 000 osób. Ludzie.

Marta Śliwińska, Senior Manager of Employer Branding w Biedronce, informuje Business Insider Polska, że ​​firma prowadzi wielokanałowe rekrutacje kandydatów do pracy w sklepach i centrach dystrybucyjnych, w tym kampanie sezonowe, m.in. B. Kampanie świąteczne. Zachęca również do pracy w niepełnym wymiarze godzin.

Biedronka ostatnio ujednoliciła materiały rekrutacyjne dostępne w sklepach iw lipcu stworzyła profil na LinkedIn. – Budujemy długotrwałe relacje ze studentami i absolwentami uczelni. współpracując z organizacjami studenckimi i uniwersytetami. Ze względu na obecną sytuację większość tych działań została przeniesiona do świata online. Obecnie przygotowujemy się do internetowych targów pracy, które odbędą się jesienią – mówi Śliwińska.

Z roku na rok dochody kasjerów rosną

Praca kasjera już dawno przestała być kojarzona z najniższymi dochodami. Wiodące sieci dyskontowe Każdego roku zwiększają pensje. Lidl oferuje jeden z najwyższych na rynku. Od początku marca 2020r. Osoby na stanowisku sprzedawcy na początku zatrudnienia zarabiają od 3400 zł brutto do 4150 zł brutto. W związku z tym co miesiąc będą rosły z około 2485 zł do około 3000 zł. Zł.

Po roku pracy sieć gwarantuje wzrost wynagrodzenia z 3500 zł brutto do 4350 zł brutto, tj. H. Pomiędzy 2555 a ok. 3150 zł netto, a po dwóch latach doświadczenia zawodowego zarobisz od 3700 zł brutto do zaledwie 4600 zł brutto. W ten sposób otrzymujesz od ok. 2670 zł do ok. 3330 zł do ręki.

Konkurencyjna Biedronka również co roku podwyższa pensje. Od stycznia W momencie podjęcia zatrudnienia oferuje kasjerom miesięczne wynagrodzenia od 3050 do 3400 zł bruttoczyli od około 2240 zł do około 2480 zł za rozdanie. Niższe ceny są oferowane w mniejszych miastach, a najwyższe w dużych miastach. W kwotach tych uwzględniono już premię za brak nieplanowanych nieobecności w przedziale od 450 zł do 550 zł brutto.

READ  Stany Zjednoczone powinny zrobić więcej dla Trójmorza - mówi premier Polski - Pierwsza wiadomość

Przy co najmniej trzech latach pracy w sieci miesięczne dochody wahają się od 3200 do 3650 zł, w tym premia za obecność. Doświadczeni pracownicy Biedronki mają od 2340 do 2660 zł.

Lidl podkreśla, że ​​wzrost zarobków notowany jest na każdym kontrakcie w kolejnych latach, oraz odpowiednie wynagrodzenie pracowników zajmujących równorzędne stanowiska bez względu na płeć. Zarobki to nie tylko pieniądze. Firma oferuje szereg świadczeń pozapłacowych, w tym między innymi prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, karty multisport, zestawy szkolne i akcesoria dla niemowląt oraz bony i pakiety świąteczne.

W zamian pracownicy Biedronki mogą liczyć na program przeglądów profilaktycznych, kartę multisport, sprzęt niemowlęcy dla noworodka lub pierwszoklasisty, kolonie dla dzieci czy doładowanie karty przedpłaconej na zakupy na pakiety świąteczne.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.