Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Latająca flaga dla Anglii – Eliminacje do Mistrzostw Świata w Polsce

Published

on

To wielki moment dla piłki nożnej, kiedy Anglia i Polska zmierzą się ze sobą w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata.

Podczas gdy trzy Lwy Garetha Southgate zmierzą się z polską drużyną Paulo Sousy, kibice po obu stronach będą kibicować w Bradford.

Przed meczem rozpędzają się Marta Bierkat i Joanna Szydlik, które prowadzą uliczny lokal gastronomiczny Takeway Getaway w śródmieściu Upper Millergate.

Marta, która rok temu zrezygnowała z pracy jako szkolna kucharka, aby otworzyć knajpkę na wynos, pochodzi z Rybnika na południu Polski, a Joanna z Wałbrzycha na zachodzie.

Marta powiedziała: “Jesteśmy bardzo rozczarowani, nie kontuzjowany jest gwiazdor Polski Robert Lewandowski. To będzie trudny mecz dla Polski, ale będziemy trzymać kciuki!”

Takeaway Getaway, były dealer T&A tygodnia, oddał hołd innym polskim sportowym startom w fotomontażu autorstwa kierowcy autobusu Bradford Johna Murphy’ego, zainspirowanego pierwotnie Jerzym Szczakielem, pierwszym polskim mistrzem świata na żużlu, który zmarł w 2020 roku. „Ściana jest poświęcona Jerzemu i ile żużel znaczy dla Polaków z Bradford w ich ojczyźnie” – powiedział John. “Ale w tej chwili wszystkie oczy skierowane są na reprezentację Polski!”

READ  Poronienie. Masy protestowały przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *