Connect with us

Świat

USA obserwują „eskalację konfrontacji zbrojnej” w pobliżu ukraińskiej granicy z Rosją

Published

on

Amerykańskie wojsko uważa, że ​​gromadzenie się sił rosyjskich w pobliżu granicy z Ukrainą, postrzegane we wtorek jako „niepokojące”, jest prawdopodobnie ćwiczeniem szkoleniowym. Jednak w obliczu narastających napięć w regionie odbywa się wiec wojsk, a Naczelny Wódz Ukrainy Rusłan Chomczack powiedział w tym tygodniu parlamentowi swojego kraju, że zbierają się rosyjskie siły z różnych regionów w pobliżu granicy.

Prezydent Rosji zauważył „eskalację konfrontacji zbrojnej” w regionie.

Ćwiczenia szkoleniowe zawsze były możliwym wyjaśnieniem tego ustawienia, ale urzędnik obrony USA powiedział CBS News, że lokalizacje i typy jednostek na ziemi nie zgadzają się z tym, co powiedział rosyjski Departament Obrony w zeszłym miesiącu.

W środowym oświadczeniu na Facebooku rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że przewodniczący połączonych szefów sztabów, Mark Milley, z inicjatywy Stanów Zjednoczonych przeprowadził rozmowę telefoniczną z kilkoma przedstawicielami rosyjskiej obrony. „Omówiono kwestie będące przedmiotem wspólnego zainteresowania” – czytamy w oświadczeniu.

KONFLIKT UKRAINA-ROSJA
Ukraiński żołnierz stoi na linii frontu z wspieranymi przez Rosję separatystami we wschodnim obwodzie donieckim na Ukrainie 19 lutego 2021 r.

ANATOLII STEPANOV / AFP / Getty


Ukraina i Rosja były w środku Konflikt od czasu aneksji Półwyspu Krymskiego przez Rosję Stany Zjednoczone i ich sojusznicy z NATO nie uznają aneksji półwyspu przez Rosję, a USA co roku dostarczają Ukrainie miliony cywilnych i wojskowych pomocy.

Stosunki między oboma krajami uległy pogorszeniu. Cztery dni temu czterech ukraińskich żołnierzy zginęło w ostrzale rosyjskich separatystów we wschodniej Ukrainie.

Prezydent Rosji Władimir Putin zauważył we wtorek wzrost przemocy i obwinił za to ukraińskie siły zbrojne.

W oficjalnym pokazie rozmowy telefonicznej z Kremla, którą Putin skierował do francuskich i niemieckich przywódców, powiedział, że „wyraził poważne zaniepokojenie eskalacją konfrontacji zbrojnej na sprowokowanej przez Ukrainę linii kontaktowej”.

Ambasada USA w Kijowie wydała taki Wyjaśnienie w zeszłym tygodniu wezwano Rosję do „poszanowania środków zawieszenia broni” i „zaprzestania codziennej przemocy, która powoduje bezsensowne cierpienie” oraz do zaprzestania agresji na Ukrainie.


„Zapomniana wojna”

02:55

W poniedziałek doradca ds. Bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan rozmawiał z szefem ukraińskiego biura prezydenckiego Andrijem Jermakiem, potwierdzając, że Stany Zjednoczone nadal popierają suwerenność, integralność terytorialną i euroatlantyckie aspiracje Ukrainy w obliczu ciągłej agresji ze strony KBN.

READ  „Nadgodziny wyborcze” w Gruzji. Stawka jest ogromna
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *