Connect with us

Sport

Anglia kontra Polska: Declan Rice mówi, że drużyna Garetha Southgate’a jest „zabawna”

Published

on

Miejsce konferencji: Wembley Data: Środa, 31 marca Rozpoczęcie: 19:45 BST
Pokrywa: Komentarz na żywo w BBC Radio 5 Live, komentarz tekstowy na stronie BBC Sports

Declan Rice uważa, że ​​Anglia to „zabawny zespół” po tym, jak krytycy zasugerowali, że drużyna Garetha Southgate’a jest zbyt ostrożna.

Zawodnik West Ham po raz kolejny współpracował z Kalvinem Phillipsem z Leeds, który był pomocnikiem w wygranym 2: 0 meczu Anglii z Albanią w zeszły weekend.

„Myślę, że nie możesz atakować w głowę Garetha” – powiedział 22-latek.

„Nie możesz dawać z siebie wszystkiego przez cały czas, ponieważ opozycja jest dobra i może cię zranić”.

Chociaż taktyka przeciwko Albanii się opłaciła, podobny plan gry zawiódł w dwóch meczach Ligi Narodów UEFA przeciwko Danii w zeszłym roku, które zakończyły się bezbramkowym remisem i bezbramkową porażką. To Rice i Phillips również zaczynali w tych grach.

„Nikt nie robi zamieszania, wszyscy wychodzimy i znamy naszą pracę” – powiedział Rice dla BBC Radio 5 Live w przeddzień środowych eliminacji do Mistrzostw Świata z Polską.

„Dużo mówi się o tym, że nie potrzeba dwóch pomocników, dlaczego nie grać z sześcioma napastnikami? Rozumiem, dlaczego menedżer czasami tego nie robi. Musi istnieć równowaga między nimi”.

Rice powiedział, że system Anglii pomaga drużynie mieć większe posiadanie piłki i że „jest wiele rzeczy, o których można być pozytywnym”.

– Kontrolujemy piłkę, staramy się bardzo szybko przesuwać piłkę, przesuwać drużyny z boku na bok, a następnie szukać otworów – powiedział.

„Myślę, że jesteśmy naprawdę fajnym zespołem. Myślę, że ludzie wciąż narzekają i mówią, że nie, ale myślę, że naprawdę poprawiliśmy się jako grupa w ciągu ostatnich kilku lat”.

Rice świetnie prosperował w West Ham w tym sezonie, pomagając drużynie zająć piąte miejsce w Premier League. Powiedział, że nie chce być rozpoznawany tylko jako trzymający pomocnik, który zawiesza grę.

– Jeśli jest jedna rzecz, którą mógłbym powiedzieć, że w tym sezonie poprawiłem się najbardziej, postarałbym się, aby zespół znalazł się na boisku trochę z piłką – powiedział.

„Myślę, że jako pomocnik zawsze masz etykietkę po prostu przekazując ją dalej, utrzymując piłkę w ruchu i wykonując brudną robotę. Nie chcę być tak nazywany.

„”[Former Manchester City midfielder] Yaya Toure to ta, której się uczyłem.

– Myślę, że prawdopodobnie najlepiej wiedział, kiedy podawać i zagrywać krótkie piłki. Wiedział też, kiedy jest miejsce, aby wejść i wyprowadzić drużynę na boisko.

Wszystko o stopce BBC - dźwięki

READ  Lokalni zapaśnicy kwalifikują się do stanów | Wiadomości, sport, praca
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.