Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Kwietniowe, urodzinowe deszcze przynoszą kwiaty w maju w Polsce

Published

on

Wzywam wszystkich zielonych kijów. Już prawie czas na zamówienie tej podłogi. Trochę chłodno, ale postępuj zgodnie z radą starej babci, aby zarazki mogły wyciekać z podłogi, zanim wyjdziesz na zewnątrz i zabrudzisz sobie palce. Zarazki lubią ciepłe gospodarze; Twoja pierwsza praktyczna zasada.
Ponieważ wciąż jest pora deszczowa, przyjrzyjmy się niektórym znakomitym Polakom obchodzącym dziś urodziny, 22 kwietnia, a następnie kilka polskich kwiatów, które zakwitną po tych przyjęciach. Słyszeliśmy o prysznicach dla dzieci, ale prysznice urodzinowe?

Najbardziej znana z hitu „Wszystko czego dziś chcę” z 1980 roku, szczęśliwych 66. urodzin Izabeli Ludwiki Trojanowskiej. Piosenkarka i aktorka filmowa zdobyła sławę w Polsce, ale utknęła w martwym punkcie w 1982 roku, w czasie gdy wprowadzono stan wojenny. Jak widać, ponieważ większość artystów nie krępuje swojej twórczości, Trojanowska wydała album, którego politycznie naładowane teksty ostro krytykowały stan wojenny. Protokół ten został ostatecznie wycofany przez rządową cenzurę i skrytykowany zarówno przez Solidarność, jak i władze komunistyczne, prawdopodobnie dla zachowania pokoju. Piosenkarka postanowiła wyemigrować z kraju i przeniosła się z mężem do USA, zanim ostatecznie osiedliła się w Niemczech. Trojanowska wydała dwa anglojęzyczne single w połowie lat 80., ale nie okazały się one szczególnie dobre.
Getto warszawskie: przewodnik po zaginionym mieście został opisany przez znanego historyka Holokaustu Michaela Marrusa jako „zapierająca dech w piersiach praca, jedna z najważniejszych książek o historii nazistowskiego Holokaustu”, napisana przez 59-letnią Barbarę Engelking to polski socjolog obchodzący dziś urodziny. Książka zawiera szczegółowe mapy getta, dzięki czemu czytelnicy mogą samodzielnie zlokalizować ulice. Engelking jest także założycielem i dyrektorem Polskiego Centrum Badań Holokaustu w Warszawie oraz przewodniczącym Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej w Polsce. Trochę kłopotów ostatnio, kiedy warszawski sąd orzekł w lutym ubiegłego roku, że Engelking i jej współautorka w książce Dalej jest noc muszą przeprosić za zarzuty pod adresem niektórych sołtysów, którzy są naczelnikami urzędów w miastach. Engelking odwoła się od wyroku. W każdym razie gratulacje dla Barbary.
 Co powiesz na piętrowy? Ci dwaj chłopcy byli pierwszymi bliźniakami, którzy kiedykolwiek grali w piłkę nożną dla Polski, kiedy zostali wybrani na starcie przeciwko Francji w meczu w lutym 2000 roku i byli kolegami z drużyny na Mistrzostwach Świata w 2002 roku. Gratulacje z okazji 45. urodzin dla braci Michała i Marcina Żewłakowów. Obaj są teraz na emeryturze. Michał odegrał rolę obrońcy, która uniemożliwia strzelanie goli drużynie przeciwnej i był trzecim w historii Polską najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem. „Ograniczona” oznacza sytuację, w której gracz rywalizuje na poziomie międzynarodowym. Michał był niegdyś kapitanem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Marcin natomiast grał na pozycji napastnika, czyli zawodnika w drużynie najbliżej bramki przeciwnika, którego głównym zadaniem jest strzelanie goli dla swojej drużyny. Jako bliźniacy, jeden z tych facetów technicznie musi być kilka sekund starszy od drugiego, ale czy to Michał czy Marcin? Ktoś zostawia to tajemnicze pytanie na biurku sportowym, przy drugich drzwiach w korytarzu po twojej prawej stronie.
Algorytm opiera się na poczekalni z drzwiami wejściowymi i wyjściowymi. Na początku drzwi wejściowe są otwarte, a drzwi wyjściowe zamknięte. Wszystkie procesy, które wymagają wejścia do strefy krytycznej mniej więcej w tym samym czasie, wchodzą do poczekalni; Ostatni z nich zamyka drzwi wejściowe i otwiera drzwi wyjściowe. Następnie procesy wchodzą do sekcji krytycznej pojedynczo (lub w większych grupach, jeśli pozwala na to sekcja krytyczna). Ostatni proces opuszczający krytyczną sekcję zamyka drzwi wyjściowe i ponownie otwiera drzwi wejściowe, aby następna partia procesów mogła wejść. … I nie mam pojęcia, co właśnie napisałem. Wikipedia stara się rozszyfrować fascynujący świat algorytmów, którym poświęca się 71-letni informatyk i szanowany profesor Bolesław Karol Szymański. Nawiasem mówiąc, powyższe jest oficjalnie znane jako algorytm Szymańskiego.
Ten dżentelmen jest dyrektorem Akademickiego Centrum Badań nad Społecznymi Sieciami Poznawczymi, które bada podstawy nauki o sieciach społecznych i poznawczych i jest finansowane przez armię amerykańską. Szymański jest także jednym z badaczy w projekcie Droga Mleczna, który próbuje modelować gwiazdy w galaktyce Drogi Mlecznej, które zostały wyciągnięte z pobliskich galaktyk. Szymański jest również członkiem Kolegium Wybitnych Naukowców Polskiego Pochodzenia i Pochodzenia Fundacji Kościuszki.
Ach, spójrz, wyrzuć kwiaty. Chociaż są pochodzenia polskiego, według jednego z naszych czytelników ogrodniczych, można je uprawiać w stanie Nowy Jork. Zacznij od wysiania nasion polskiego kwiatu narodowego – maku kukurydzianego. Jest dość wytrzymały i wymaga minimalnej konserwacji. Zapuszcza się również w zacienionych miejscach. Przygotuj się na jaskrawoczerwone kwiaty od wiosny do jesieni.
Następnie weź nasiona irysa syberyjskiego. Ta wyjątkowo odporna na zimno roślina pod koniec lata wytworzy białe, żółte, różowe, fioletowe i niebieskie kwiaty.
Trollius europaeus lub Globe Flower to kolejny spektakl czekający na zobaczenie. Ta ściśle związana, jasnożółta roślina należy do rodziny jaskier. Często spotykany na brzegach rzek, ten mały klejnot potrzebuje naprawdę wilgotnej gleby, aby się rozwijać. Więc sprawdzaj glebę, jeśli sadzisz ją w pełnym słońcu.
Baby’s Breath jest prawdopodobnie najdłużej kwitnącym nasieniem kwiatowym, jakie możesz dostać. Ta kochająca słońce roślina, charakteryzująca się drobnymi białymi kwiatami, będzie kwitła aż do pierwszych przymrozków.
Uwaga dodatkowa: ponieważ są to byliny, ostrożnie zdecyduj, gdzie umieścić nasiona na lata!

READ  Dziennikarz TVP chciał ulepszyć materiał o brudnym placu L. Kaczyńskiego. Wyrzucał śmieci z kosza
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.