Connect with us

Świat

Aleksei Navalny, arcywróg Putina, kończy strajk głodowy w Rosji

Published

on

MOSKWA – Aleksei A. Navalny, więziony lider rosyjskiej opozycji, zakończył w piątek trzytygodniowy strajk głodowy, który zawstydził Kreml za granicą i wywołał protesty w kraju.

24-dniowy strajk głodowy powiedział Navalny zostawił go tak chudego Wyglądał jak „szkielet, który chwieje się i chodzi w swojej celi” i stał się ostatnią bitwą w trwającej rok rywalizacji prezydenta Władimira W. Putina z jego najwybitniejszym krajowym przeciwnikiem.

Putin odmawia wymówienia nazwiska Nawalnego, podczas gdy policja i prokuratorzy oskarżają jego organizację polityczną aresztowaniami, aw tym miesiącu próbują definitywnie tego zakazać. Pan Navalny służy Ponad dwa lata pozbawienia wolności za naruszenie warunków zawieszenia w stosunku do wyroku skazującego, który uważał za motywowany politycznie.

Ale nawet w więzieniu udało mu się pomylić Putina z dylematem: albo poddać się żądaniom lekarskim ze strony swoich osobistych lekarzy, albo zaryzykować stworzenie męczennika.

Przez lata Navalny kierował bardzo skutecznym działem śledczym, który zawstydził Putina i zdyskredytował jego rząd umiejętnie wyprodukowane filmy Ujawnianie korupcji na najwyższych szczeblach. Rutynowo opisuje partię Putina Jedna Rosja jako gang „oszustów i złodziei”.

Nawalny kontynuował ustalanie programu dla opozycji politycznej przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Jego organizacja została ujawniona w środę, gdy dziesiątki tysięcy ulicznych demonstrantów ukradło część reflektorów Coroczne przemówienie Putina na temat stanu narodu.

Pan Nawalny powiedział, że powstrzymał strajk głodowy za radą lekarzy i dlatego, że jego żądania zostały częściowo spełnione.

Ogłosił strajk głodowy 31 marca, prosząc o dostęp do swoich osobistych lekarzy Lecz problemy zdrowotne to mogło być jego zatrucie z bronią chemiczną w zeszłym roku.

Pan Nawalny oskarżył rząd rosyjski i to powiedział Nowiczok, rzadki środek nerwowy wyprodukowany po raz pierwszy w Rosji i Związku Radzieckim przed rozpadem, został w sierpniu ubrany w bieliznę w pokoju hotelowym. W tym czasie zorganizował swoją frakcję do wyborów samorządowych. Kreml zaprzeczył jakiejkolwiek roli w zatruciu.

READ  Koronawirus w Polsce. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia (7 grudnia)

Pan Navalny został ewakuowany medycznie do Niemiec w śpiączce, wyzdrowiał i w styczniu wrócił do Rosji, gdzie został zatrzymany na lotnisku.

W więzieniu zgłosił ból pleców i drętwienie nóg i ramion. Testy przeprowadzone na początku tego miesiąca wykazały oznaki możliwej niewydolności nerek, która może prowadzić do śmiertelnych nieprawidłowości w biciu serca Pana Nawalnego, powiedzieli jego lekarze.

Władze więzienne nie udostępniły osobistego lekarza p. Nawalnego. Zabrali go z celi, najpierw do szpitala więziennego, a następnie do szpitala cywilnego, aw tym tygodniu pozwolili specjalistom na zbadanie go.

„Lekarze, którym w pełni ufam, stwierdzili, że osiągnęliśmy wystarczająco dużo, aby zatrzymać mnie szybko” – powiedział Nawalny w oświadczeniu opublikowanym w piątek na swoim koncie na Instagramie. Powiedział, że lekarze również doradzili mu, że jeśli będzie kontynuował strajk głodowy, „nie będzie już nikogo na leczenie”.

Pan Nawalny powiedział, że również przerwał post, ponieważ część kibiców solidarnie z nim ogłosiła strajki głodowe, a on nie chciał ryzykować ich zdrowia.

Lekarze Pana Nawalnego podali jeden komunikat W czwartek oddział służby zdrowia więziennego został przyjęty po przeniesieniu go do szpitala cywilnego, w tym po badaniach przeprowadzonych przez niezależnych neurologów. Lekarze powiedzieli, że mieli również dostęp do wyników jego badań, które częściowo spełniały wymogi strajku głodowego.

Oświadczenie podpisane przez Anastasię Wasiljewą, osobistą lekarkę Pana Nawalnego i czterech specjalistów oświadczyło, że nie odwołali wniosku o osobiste zbadanie Pana Nawalnego. Ale zrobiono wystarczająco dużo, aby usprawiedliwić zakończenie strajku.

Przedłużający się strajk głodowy, który jest osobiście ryzykowny dla p. Nawalnego, sprawił, że jego sprawa znalazła się w porządku dziennym zachodnich rządów pomimo rosyjskiej armii na granicy z Ukrainą.

Amerykański doradca ds. Bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan powiedział w tym miesiącu, że rosyjski rząd „poniesie konsekwencje, jeśli pan Nawalny umrze”. Francuski minister spraw zagranicznych Jean-Yves Le Drian również wyraził zaniepokojenie i zwrócił na to uwagę rosyjskiego rządu: „Prezydent Putin ponosi tutaj wielką odpowiedzialność” – powiedział.

READ  Główny epidemiolog Szwecji: Nie mamy drugiej fali koronawirusa

Jeśli chodzi o sprawy wewnętrzne, strajk głodowy i pogarszający się stan zdrowia pana Nawalnego wywołały w środę uliczne protesty w miastach w całej Rosji.

W wyniku protestów w rosyjskich miastach weszły w życie siły policyjne w dniu, który Putin miał zamiar podkreślić w swoim Stan mowy narodu pełen nadziei komunikat o wzroście gospodarczym wychodzącym z pandemii koronawirusa. Do końca dnia policja aresztowała prawie 1500 demonstrantów w całym kraju.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *