Connect with us

technologia

Oculus włączył bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe z komputera w Quest 2

Published

on

Oculus włącza się Funkcja przesyłania strumieniowego Air Link PC dla gogli rzeczywistości wirtualnej Quest 2. Air Link jest częścią aktualizacji oprogramowania Oculus v28, która została niedawno udostępniona właścicielom gogli Oculus. Szef Facebook Reality Labs Mówi Andrew Bosworth Możesz znaleźć tę funkcję, uruchamiając wersję 28 na komputerze i zestaw słuchawkowy Quest 2. Jeśli nie otrzymałeś jeszcze dostępu do aktualizacji, będzie ona dostępna wkrótce.

Air Link umożliwia posiadaczom Quest 2 z silnym połączeniem Wi-Fi bezprzewodowe granie w gry VR na PC na ich słuchawkach. Air Link został początkowo dezaktywowany w wersji 28. Ale w jaki sposób Przekazać plik Wspomnieć o tymWłaściciele Quest 2 znaleźli sposób, aby go włączyć nieoficjalnie, a Oculus ostrzegł, że doświadczenie „nie jest reprezentatywne” dla efektu końcowego. Według Boswortha Oculus wypuszcza dzisiaj tę funkcję, ponieważ „nie da się powstrzymać ekscytacji związanej z Air Link”; Wydanie było pierwotnie zaplanowane na przyszły tydzień, więc tweet Boswortha odkłada go na kilka dni.

Air Link wyewoluował z Oculus Link, który wykorzystywał kabel USB-C do uruchamiania gier PC VR na osobnej linii urządzeń Oculus Quest. (Według firmy Oculus kabel nadal zapewnia najlepszą jakość obrazu. W przeciwieństwie do Air Link, zestaw słuchawkowy ładuje się podczas gry). Podobna funkcjonalność bezprzewodowa była już dostępna. wbudowany Wirtualny pulpit, aplikacja innej firmy. W zależności od wydajności Air Link może to zrobić Wirtualne pulpity Alternatywa mniej atrakcyjna dla posiadaczy Quest 2. Jednak Oculus nie wprowadza obecnie tej funkcji do oryginalnego zestawu słuchawkowego Quest. Air Link jest również klasyfikowany jako funkcja eksperymentalna. Jeśli jest podobny do oryginalnego łącza, użytkownicy mogą spodziewać się błędów podczas uruchamiania – ale przynajmniej to uruchomienie następuje nieco wcześniej, niż oczekiwano.

READ  Raspberry Pi 400 to kompaktowa klawiatura ze zintegrowanym komputerem

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *