Connect with us

Sport

Loons trafia do francuskiego napastnika Adriena Hunou

Published

on

Minnesota United oficjalnie wylądował francuskiego środkowego napastnika Adriena Hunou w piątek 23 kwietnia.

Klub Ligue 1 Stade Rennais FC ogłosił, że „po jedenastu sezonach 27-letni wyszkolony w klubie napastnik przejmie kierownictwo w Stanach Zjednoczonych, gdzie z Minnesota United FC rozwinie się w Major League Soccer. Życzymy wszystkiego najlepszego, Adrien! „United potwierdzili podpisanie umowy nieco później w piątek rano.

W niedzielę francuska publikacja L’Equipe poinformowała, że ​​Minnesota zapłaci 3,6 miliona dolarów opłaty transferowej za Hunou, który był związany kontraktem z francuskim klubem do czerwca 2023 roku. Jego nazwę wymawia się ADD-REE-AN OO-NEW.

Hunou podpisał trzyletni kontrakt z MNUFC i roczną opcję klubową, poinformował w piątek klub. Francuz zajmie miejsce w międzynarodowym składzie i dołączy do klubu do czasu zakończenia egzaminu, wizy / dokumentacji i zakończenia kwarantanny na COVID-19 nakazanej przez MLS.

Koszt tego transferu sprawia, że ​​Hunou jest wyznaczonym graczem, który dołącza do innych DP United FC w Emanuel Reynoso i Jan Gregus. Jeśli nagroda w wysokości 3,6 miliona dolarów byłaby dokładna, byłby drugim najdroższym graczem w Loons po Reynoso (5 milionów dolarów).


Biorąc pod uwagę oficjalne oświadczenie Rennes, wydaje się, że Hunou może być w stanie dotrzeć do Minnesoty wcześniej, niż oczekiwano. Wcześniejszy wynik był po zakończeniu sezonu Ligue 1 w Rennes 23 maja.

Czas gry Hunou skrócił się w tym sezonie, ale strzelił cztery gole w pięciu startach w 20 meczach. Ma 36 bramek w karierze w 160 meczach dla klubu.

Hunou, nazywany Pippo, urodził się we Francji i ma polskie pochodzenie. Grał w młodzieżowych reprezentacjach Francji, ale powiedział, że chce grać w Polsce.

The Loons zmierzyli się z napastnikiem Boca Juniors, Ramonem Abilą przed sezonem i mają teraz kilku graczy na czele ataku. Biorąc pod uwagę koszt Hunou, bardziej priorytetem może być dla niego gra przed Abilą, która jest wypożyczona od roku. Podejmie kilka interesujących decyzji dotyczących składu i czasu gry menedżera Adriana Heatha.

READ  Djokovic reaguje na porażkę Alcaraz przed French Open

Minnesota gra u siebie z Realem Salt Lake na Allianz Field w sobotę wieczorem, a Abila mógł wystartować po raz pierwszy po upadku z ławki w piątek po porażce w Seattle.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.