Connect with us

technologia

Kuo: iPhone 13 z komunikacją satelitarną LEO do wykonywania połączeń i SMS-ów bez zasięgu komórkowego

Published

on

ten iPhone 13 według zaufanego analityka będzie miał łączność satelitarną na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO), aby umożliwić użytkownikom wykonywanie połączeń i wysyłanie wiadomości w obszarach bez zasięgu 4G lub 5G Ming-Chi-Kuo.


W zawiadomieniu dla inwestorów, widziane przez MacPlotki, Kuo stwierdził, że linia iPhone’a 13 będzie miała sprzęt zdolny do łączenia się z satelitami LEO. Po włączeniu odpowiednich funkcji oprogramowania użytkownicy iPhone’a 13 mogą wykonywać połączenia i wysyłać wiadomości bez konieczności połączenia komórkowego 4G lub 5G.

„iPhone 13” rzekomo ma dostosowany układ pasma podstawowego Qualcomm X60, który obsługuje komunikację satelitarną. Inne marki smartfonów najwyraźniej czekają obecnie do 2022 r. na przyjęcie układu pasma podstawowego X65 wymaganego do wdrożenia funkcji komunikacji satelitarnej.

SpaceX Starlink jest dostawcą łączności internetowej LEO, z którym niektórzy czytelnicy mogą być zaznajomieni, ale uważa się, że dostawcą usług łączności satelitarnej LEO „najprawdopodobniej będzie współpracował z Apple w zakresie technologii i usług” jest Globalstar. Qualcomm podobno nawiązał współpracę z Globalstar, aby wesprzeć pasmo n53 w przyszłych chipach pasma podstawowego X65.

Kuo stwierdził, że „najprostszym scenariuszem” zapewnienia użytkownikom łączności LEO jest współpraca poszczególnych operatorów z Globalstar. Oznacza to, że klienci operatora sieci partnerskiej mogą korzystać z usługi łączności satelitarnej Globalstar na „iPhone 13” bezpośrednio za pośrednictwem swojego operatora sieci bez dodatkowych umów i opłat.

Kuo dodał, że łączność satelitarna LEO to technologia porównywalna do mmWave 5G pod względem wpływu na branżę sieciową i że Apple może być w stanie wykorzystać obie technologie. Kuo mówi, że Apple „optymizuje” trend w komunikacji satelitarnej i „jakoś temu” utworzył dedykowany zespół do badania i rozwoju powiązanych technologii.

Uważa się, że firma planuje w przyszłości wprowadzić komunikację satelitarną LEO do większej liczby urządzeń, aby „zapewnić innowacyjne doświadczenia”. Według Kuo może to obejmować montowany na głowie wyświetlacz rzeczywistości mieszanej firmy Apple, pojazdy elektryczne i inne akcesoria IoT.

READ  Zaoszczędź 20 USD na Assassin's Creed Valhalla dzięki bezpłatnej aktualizacji PS5
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *