Connect with us

Sport

Podsumowanie igrzysk paraolimpijskich: Indie zdobywają dwa srebrne i jeden brązowy medal podczas Narodowego Dnia Sportu

Published

on

Tokio:

Paddler Bhavina Patel rozpoczęła super niedzielę dla Indii, kiedy zdobyła srebrny medal w 4 klasie kobiet na korcie do tenisa stołowego i zakończyła niesamowity bieg, w którym pokonała złotą i srebrną medalistkę Paraolimpiady w Rio pięć lat temu.

Wieczorem na głównym stadionie olimpijskim skoczek wzwyż Nishad Kumar dodał kolejne srebro w skoku wzwyż mężczyzn T47 i przekroczył poprzeczkę 2,06, ustanawiając rekord Azji. Nishad był drugi za Roderickiem Townsendem z USA, który ustanowił rekord świata na 2 metry i 15 cm.

Dyskowce Vinod Kumar dodał brąz piątego dnia zawodów w Tokio 2020, zajmując trzecie miejsce w wydarzeniu F52 i rzucając dyskiem na rekord Azji na 19,91 metra.

Indie, które nie zdobyły ani jednego medalu w ciągu pierwszych czterech dni, zakończyły dzień na 42. miejscu za Gruzją, która ma trzy srebrne medale. Odpowiada to 15 punktom ogólnym Indii w Igrzyskach Paraolimpijskich – 4 złote, 6 srebrnych i 5 brązowych medali.

Dzień rozpoczął się porywająco, kiedy Bhavina Patel, 34-letnia pracownica rządu z Ahmedabadu w stanie Gujarat, zdobyła pierwszy srebrny medal w Indiach, po tym jak przegrała z numerem 1 na świecie Zhou Ying w singlowej 4 klasie kobiet.

Nie było bajkowego zakończenia, ponieważ sensacyjny występ Bhaviny w Tokio zakończył się historycznym srebrnym medalem i był pierwszym tenisistą stołowym w kraju, który zdobył medal na Igrzyskach Paraolimpijskich.

Bhavina, zajmująca 12. miejsce na świecie, w niesamowity sposób dotarła do finału, pokonując złotą i srebrną medalistkę Igrzysk Paraolimpijskich 2016 w Rio. W niedzielę uznała Zhou, zwycięzcę Pekinu 2008 i Londynu 2012, za zbyt silnego i przegrała 3-0 (7-11, 5-11, 6-11) w 19-minutowym spotkaniu.

Nishad Kumar dodał wieczorem drugie srebro.

Nishad był drugi za Roderickiem Townsendem z USA, który ustanowił rekord świata na 2 metry i 15 centymetrów.

READ  Serie A. AS Roma - Juventus 2-2 w 2. kolejce

21-letni Nishad Kumar, który pochodzi z Una w Himachal Pradesh, rozpoczął od 1,89 metra, które pokonał bez żadnych problemów. Wyczyścił 1,94 w swojej drugiej próbie i 1,98 i trzeciej. Jego najlepszy wynik na 2,06 to jego piąty skok i chociaż przy ostatniej szansie skoczył do 2,09, nie mógł tego zrobić i musiał zadowolić się drugim miejscem.

Vinod Kumar był mało prawdopodobnym trzecim medalistą Indii w niedzielnym rzucie dyskiem F52.

42-letni Vinod, który dopiero po trzydziestce zaczął uprawiać paralektykę, rzucił dyskiem siedząc/stojąc w swoim piątym podejściu na 19,91 metra. Był trzeci za złotym medalistą Polski Piotrem Kosewiczem (20,02 m) i Chorwatem Velimirem Sandorem (19.98).

42-latek z Rohtak w Haryanie zajął drugie miejsce, zanim Sandor w piątym miocie uzyskał 19,98 i zdobył srebrny medal.

Vinod był szósty na świecie, startując z 19,09 metra w swoim pierwszym rzucie, po czym przeskoczył 19,81 metra przy swojej drugiej szansie, co wyraźnie potwierdzało jego zamiar walki o medal.

Vinod pochodzi z rodziny członków wojska – jego ojciec został ranny w wojnie z Pakistanem w 1971 roku. Vinod przybył do BSF po ukończeniu szkolenia, ale musiał opuścić policję, ponieważ został ranny podczas upadku z klifu w Leh w 2002 roku, co spowodowało poważne obrażenia nóg. Był przykuty do łóżka przez prawie 10 lat.

Chociaż ci trzej wiwatowali 1,3 miliarda obywateli, tego dnia były też pewne rozczarowania.

Mieszana drużyna Jyoti Baliyan i Rakesh Kumar dotarła do ćwierćfinału zawodów bloczkowych, zanim przegrała z ewentualnym srebrnym medalistą Turcją. Słaba runda na początku ćwierćfinału zniweczyła nadzieje Indii, które nie podniosły się z deficytu i przegrały 151-153 z tureckimi graczami Cure Oznurem i Bülentem Korkmazem.

Wcześniej tego dnia wyzwanie Jyoti w otwartym łucznictwie kobiet w singlu zakończyło się przegraną z Irlandką Kerrie-Lousie Leonard w rundzie eliminacyjnej 1:16 na finałowym boisku Yumenoshima.

READ  Mike Tyson planuje ponownie walczyć w 2021 roku

Jyoti, który zakwalifikował się na 15. miejscu z wynikiem 671, przegrał z Kerrie-Lousie 137-141 w 15-strzałowej rundzie eliminacyjnej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *