Connect with us

Świat

Yair Netanjahu posiada 1 milion NIS pomimo pozwu o zniesławienie

Published

on

Sąd Okręgowy w Tel Awiwie odrzucił wniosek. z dala Yair Netanjahu Aby opóźnić zapłacenie 250 000 NIS plus opłaty prawne, został skazany za zniesławienie byłego redaktora Walla News Avi Alkalay po odkryciu, że Netanjahu miał na swoich kontach bankowych ponad 1 milion NIS.

Sąd orzekł w niedzielę, że młodszy Netanjahu musi zapłacić Alkalayowi 250 000 NIS po tym, jak nie złożył obrony. Netanjahu odwołał się, twierdząc, że nie został poinformowany o pozwie, ale Alkalay był w stanie udowodnić, że nie, ponieważ Netanjahu odpowiedział w mediach społecznościowych na artykuł o pozwie opublikowanym, gdy pozew został złożony. Sąd oddalił apelację i nakazał Netanjahu zwrócić Alkalay 30 000 NIS tytułem opłat prawnych.

Netanjahu niedawno odwołał się ponownie, prosząc o odroczenie płatności Alkalay do czasu podjęcia decyzji, że zostanę ranny tak śmiertelnie, że nie będę mógł wyzdrowieć ”- powiedział Globusy.

Były redaktor serwisu Walla Avi Alkalay przybywa na proces przeciwko Yairowi Netanjahu, synowi izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu, w sądzie okręgowym w Tel Awiwie w Tel Awiwie 10 marca 2021 r. (Źródło zdjęcia: MIRIAM ALSTER / FLASH90)

Pomimo twierdzeń Netanjahu, adwokaci Alkalay udowodnili, że Netanjahu miał na swoich kontach bankowych ponad milion szekli. Sąd rejonowy odrzucił wniosek Netanjahu o przedłużenie i nakazał mu zapłacić dodatkowe 7500 NIS.

READ  Egipt. Zapis otwarcia sarkofagu zamknięty na 2500 lat. Niezwykłe znalezisko | Wiadomości ze świata

Sędzia napisał, że Netanjahu „nie miał najmniejszych dowodów na poparcie swojego twierdzenia, że ​​jeśli wyrok nie zostanie opóźniony, może „upaść finansowo” i że nie ma środków finansowych na spłatę nałożonego na niego odszkodowania… skarżący nie dołączył żadnych odcinków wypłaty ani wyciągów bankowych, ani bilansu ani żadnego innego oświadczenia o swojej sytuacji finansowej, a jego roszczenia zostały złożone z niewiedzy bez żadnego uzasadnienia.

„Ponadto pozwany (Avi Alkalay, AG) załączył do swoich arkuszy odpowiedzi »informacje o aktywach bankowych«… a te wskazują, że skarżący ma gotówkę i jej ekwiwalenty w wysokości około miliona szekli” – powiedział Globes.

W 2019 r. Alkalay a Pozew o zniesławienie przeciwko synowi obecnego przywódcy opozycji po tym, jak podzielił się stanowiskiem, w którym twierdził, że Alkalay był „dziełem Fundacji Wexnera” i „wspólnikiem w spiskach” przeciwko jego ojcu, byłemu premierowi Benjaminowi Netanjahu.

Netanjahu wskazał również, że Alkalay powinien zostać aresztowany za „czyny, które muszą zostać zbadane”, chociaż nie określił czynów, do których się odnosi.

W marcu Netanjahu został skazany w procesie o zniesławienie na zapłatę 500 000 szekli Danie Cassidy, działaczce politycznej z Blue and White. Pozew powstał, ponieważ Netanjahu złożył nieuzasadnione twierdzenia na swoim koncie na Twitterze, że ona i lider Partii Niebieskich i Białych, Benny Gantz, byli w intymnym i seksualnym związku, podały hebrajskie media.

Również w tym przypadku Netanjahu nie przedstawił listu obronnego.

Gadi Zaig przyczynił się do powstania tego raportu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *