Connect with us

Świat

Książę William broni brytyjskiej monarchii przed zarzutami rasizmu :: WRAL.com

Published

on

– Książę William nalegał w czwartek, że jego rodzina nie jest rasistowska, ponieważ został pierwszym brytyjskim królem, który mówił o zarzutach bigoterii ze strony księcia Harry’ego i Meghan, jego brata i szwagierki.

William przedstawił komentarze w odpowiedzi na pytania zadane mu przez dziennikarzy podczas wizyty w szkole we wschodnim Londynie. Podczas gdy członkowie rodziny królewskiej często ignorują takie pytania, Wilhelm skorzystał z okazji, aby odnieść się do wybuchowych zarzutów, które wstrząsnęły monarchią.

„Nie ma wśród nas żadnej rasistowskiej rodziny” – powiedział 38-letni William, gdy jego żona, Kate, szła u jego boku.

Pałac Buckingham walczy z krytyką niskiego szczebla po tym, jak Harry i Meghan twierdzili, że księżna cierpiała z powodu rasizmu i uporczywego traktowania, gdy była pracującym członkiem rodziny królewskiej. Pałac próbował odpowiedzieć na zarzuty postawione podczas wywiadu z amerykańską prezenterką telewizyjną Oprah Winfrey, wypowiadając 61 słów, które krytycy opisali jako „za mało, za późno”.

Wilhelm, który był drugi po tronie po swoim ojcu, księciu Karolu, zabrał głos podczas wizyty w szkole21, aby uczcić powrót uczniów do sal lekcyjnych po ogólnokrajowym zamknięciu.

Racial_Injustice_Harry_and_Meghan_55009

Harry, 36 lat i Meghan, lat 39, porzucili swoje królewskie obowiązki w zeszłym roku i przenieśli się do Kalifornii. Chcieli uciec od natrętnych brytyjskich mediów i żyć normalnie.

Meghan, która jest biracialem, powiedziała w wywiadzie, że jako pracujący członek rodziny królewskiej była tak odizolowana i nieszczęśliwa, że ​​miała myśli samobójcze. Powiedziała również, że Harry powiedział jej, że członek rodziny królewskiej miał „obawy” co do koloru skóry ich dziecka przed narodzinami syna Archiego.

Trzydzieści sześć godzin po pierwszym wyemitowaniu komentarzy w niedzielę pałac wydał pisemne oświadczenie w imieniu babci Harry’ego, królowej Elżbiety II.

READ  Opozycja wygrywa wybory w Polsce, wynika z sondaży – POLITICO

„Cała rodzina jest smutna, gdy dowiaduje się, jak trudne były ostatnie lata dla Harry’ego i Meghan” – powiedział pałac. „Pojawiające się pytania, zwłaszcza te dotyczące rasy, dotyczą. Chociaż niektóre wspomnienia mogą się różnić, rodzina traktuje je bardzo poważnie i zajmuje się nimi prywatnie. ”

Zarzuty – i reakcja pałacu – wywołały rozmowy na całym świecie na temat rasizmu, zdrowia psychicznego, a nawet relacji między Wielką Brytanią a jej byłymi koloniami. Rewelacje ostro kontrastowały z nadziejami, jakie wielu żywiło, gdy Harry i Meghan pobrali się, że ta wspaniała była aktorka pomoże monarchii odnosić się do młodych ludzi w coraz bardziej wielokulturowym kraju.

Krótkie uwagi Williama rozczarowały innych komentatorów, takich jak Nikesh Shukla, autor książki „Brown Baby: A Memory of Race, Family, and Home”. Shukla powiedział, że komentarze Williama oferują „bardziej kuloodporną tarczę niż dyskusję na temat rasizmu”.

„Posiadanie czegoś, co zostało określone jako rasistowskie, jest naprawdę niewygodne, ale zależy to od tego, co zrobisz dalej” – powiedział The Associated Press. „I to, co widziałem, co zrobiła rodzina królewska… zamiast kwestionować ten rasizm, powiedzieli:„ Nie jesteśmy rasistowską rodziną ”, od czego bardzo trudno jest odejść”.

Inni krytykowali pałac za to, że próbował zająć się tą sprawą prywatnie, twierdząc, że monarchia jest wspierana z pieniędzy podatników i że tak ważna kwestia powinna być traktowana publicznie.

Wielka Brytania jest monarchią konstytucyjną, a rodzinie królewskiej prawo zabrania wpływania na porządek publiczny. Jednak monarchia nadal jest symbolem jedności narodowej, zwłaszcza pod przywództwem królowej, która rządzi od 1952 roku.

Wywiad ujawnił również napięcia między Harrym i Williamem, którzy od dawna uważani są za bliskich i wspierających się nawzajem po śmierci ich matki, księżnej Diany.

READ  Muzyk gra na saksofonie podczas dziewięciogodzinnej operacji mózgu

Zapytany o jego związek z Williamem, Harry odpowiedział: „Mam nadzieję, że czas wszystko uleczy”.

William powiedział w czwartek, że od czasu wywiadu nie rozmawiał ze swoim młodszym bratem, „ale ja to zrobię”.

___

Śledź relację AP z wywiadu z księciem Harrym i Meghan na https://apnews.com/PrinceHarry

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *