Connect with us

Gospodarka

Kryzys COVID-19 w Indiach może wywołać globalną gospodarczą reakcję łańcuchową

Published

on

Tempo szczepień w Indiach nadal spada W miarę narastania przypadków COVID-19 w kraju – kryzysu humanitarnego, który naraża kraj na podrabianie leków i może mieć daleko idące konsekwencje dla łańcuchów dostaw na całym świecie, mówią naukowcy z północno-wschodniego łańcucha dostaw i kryminolodzy.

W Indiach, drugim co do wielkości kraju na świecie, znajduje się Instytut Serum, największy na świecie zakład produkujący szczepionki, odpowiedzialny za dostarczanie szczepionek COVID-19 do wielu innych krajów na całym świecie. Kraj jest również liderem w kilku innych krytycznych gałęziach przemysłu, w tym we wsparciu technologii informacyjnej i produkcji leków generycznych.

Jeśli SARS-CoV-2, koronawirus, który powoduje COVID-19, będzie nadal rosnąć, może osłabić firmy – a nawet gospodarki – na całym świecie – mówi. Nic Sanders, Wybitny profesor zarządzania łańcuchem dostaw na Uniwersytecie Północno-Wschodnim.

Nada Sanders jest profesorem zarządzania łańcuchem dostaw w D’Amore-McKim School of Business w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych. Nikos Passas jest profesorem kryminologii i wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych oraz współdyrektorem Instytutu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego na Północnym Wschodzie. Zdjęcia: Matthew Modoono i Adam Glanzman / Northeastern University

„Gospodarki światowe i amerykańskie mogą zobaczyć skutki tego kryzysu za miesiąc lub dwa” – mówi Sanders.

Niektóre z negatywnych konsekwencji już zacząłem grać w krajach takich jak Kenia i RPA, gdzie agencje rządowe i służby zdrowia oparły się na szczepionkach wyprodukowanych w Serum Institute w celu zaszczepienia mieszkańców przeciwko śmiertelnemu wirusowi.

Według Sandersa, firmy w Stanach Zjednoczonych zatrudniają miliony Hindusów do wykonywania operacji back office. Firmy takie jak American Express, Microsoft, CISCO, Ford, GE, Oracle, Dell, IBM i inne polegają na indyjskich pracownikach w centrach obsługi klienta, wsparciu IT i nie tylko.

„Jeśli gospodarka Indii zachwieje się, może to mieć ogromny wpływ na światową gospodarkę w USA” – mówi.

READ  Eksport rosyjskiej ropy naftowej do Indii wzrósł 14-krotnie, eksport do Chin podwoił się

Brak równowagi między ogromnym popytem na szczepionki a ograniczoną podażą sprawia, że ​​Indie są podatnym gruntem dla przestępców, którzy chcą zarobić na sprzedaży fałszywych szczepionek – leków, które są w najlepszym przypadku bezużyteczne przeciwko COVID-19, aw najgorszym przeciwko COVID-19. może być szkodliwe dla tych, którzy ją otrzymują, mówi Nikos Passas, Profesor kryminologii i wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych na północnym wschodzie kraju.

Ponieważ urzędnicy zdrowia publicznego planują powszechne przyjęcie długo oczekiwanych szczepionek, to, czy szczepionki są autentyczne, może okazać się ważną kwestią.  Jeśli pierwsza runda dawkowania jest napięta, a desperacja w poszukiwaniu szybkiego rozwiązania COVID-19 jest duża, fałszerze mogą spróbować wykorzystać tę okazję.  Zdjęcie: Ruby Wallau / Northeastern University

„To wybuchowa mieszanka, która przy takich rozbieżnościach między podażą a popytem prowadzi do powstania środowiska kryminogennego” – mówi Passas, który jest również współdyrektorem Instytut Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego na Uniwersytecie. „Od momentu pojawienia się tych produktów na rynku był nielegalny handel”.

Pod koniec kwietnia firma Pfizer zidentyfikowała pierwsze potwierdzone przypadki fałszywej szczepionki COVID-19 w Polsce i Meksyku. według Dziennik Wall Street. Fiolki odzyskane w Meksyku były również fałszywie oznakowane, podczas gdy substancja w fiolkach w Polsce była prawdopodobnie środkiem przeciwzmarszczkowym. W Meksyku niektórzy ludzie zostali obciążeni kwotą do 1000 dolarów za podrobioną szczepionkę.

„Widzimy wiele rodzajów przestępstw i wiele poziomów możliwości dla ludzi do nielegalnych zysków” – mówi Passas. „Kiedy ludzie są zestresowani finansowo, a ich czujność jest obniżona, szansa dla przestępczych firm na zarobienie dużych pieniędzy i spowodowanie wielu szkód jest ogromna”.

W zeszłym tygodniu prezydent USA Joe Biden poparł zrzeczenie się praw własności intelektualnej do szczepionek COVID-19. Gdyby plan został przyjęty, pozwoliłby większej liczbie firm na całym świecie produkować szczepionki obecnie produkowane w Stanach Zjednoczonych – co potencjalnie zmniejszyłoby lukę między podażą a popytem.

„Ścigamy się z wirusem” – mówi Sanders. „Wiemy wystarczająco dużo, że nie możemy uszczelnić naszych granic, a jeśli spojrzymy na to, co dzieje się na całym świecie – skutki, jakie obserwujemy dla krajów w Afryce i stanów w Indiach – wpłynie to na całą światową gospodarkę. Co gorsza, dopóki wirus będzie się rozprzestrzeniał, będą sadzone mutacje, które mogą uniknąć szczepień. Naprawdę razem to robimy. „

READ  Nawigacja po inicjatywie Trójmorza

Zapytania medialne, prosimy o kontakt z Jessicą Hair pod adresem [email protected] lub 617-373-5718.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *