Connect with us

Gospodarka

Kryzys COVID-19 w Indiach może wywołać globalną gospodarczą reakcję łańcuchową

Published

on

Tempo szczepień w Indiach nadal spada W miarę narastania przypadków COVID-19 w kraju – kryzysu humanitarnego, który naraża kraj na podrabianie leków i może mieć daleko idące konsekwencje dla łańcuchów dostaw na całym świecie, mówią naukowcy z północno-wschodniego łańcucha dostaw i kryminolodzy.

W Indiach, drugim co do wielkości kraju na świecie, znajduje się Instytut Serum, największy na świecie zakład produkujący szczepionki, odpowiedzialny za dostarczanie szczepionek COVID-19 do wielu innych krajów na całym świecie. Kraj jest również liderem w kilku innych krytycznych gałęziach przemysłu, w tym we wsparciu technologii informacyjnej i produkcji leków generycznych.

Jeśli SARS-CoV-2, koronawirus, który powoduje COVID-19, będzie nadal rosnąć, może osłabić firmy – a nawet gospodarki – na całym świecie – mówi. Nic Sanders, Wybitny profesor zarządzania łańcuchem dostaw na Uniwersytecie Północno-Wschodnim.

Nada Sanders jest profesorem zarządzania łańcuchem dostaw w D’Amore-McKim School of Business w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych. Nikos Passas jest profesorem kryminologii i wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych oraz współdyrektorem Instytutu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego na Północnym Wschodzie. Zdjęcia: Matthew Modoono i Adam Glanzman / Northeastern University

„Gospodarki światowe i amerykańskie mogą zobaczyć skutki tego kryzysu za miesiąc lub dwa” – mówi Sanders.

Niektóre z negatywnych konsekwencji już zacząłem grać w krajach takich jak Kenia i RPA, gdzie agencje rządowe i służby zdrowia oparły się na szczepionkach wyprodukowanych w Serum Institute w celu zaszczepienia mieszkańców przeciwko śmiertelnemu wirusowi.

Według Sandersa, firmy w Stanach Zjednoczonych zatrudniają miliony Hindusów do wykonywania operacji back office. Firmy takie jak American Express, Microsoft, CISCO, Ford, GE, Oracle, Dell, IBM i inne polegają na indyjskich pracownikach w centrach obsługi klienta, wsparciu IT i nie tylko.

„Jeśli gospodarka Indii zachwieje się, może to mieć ogromny wpływ na światową gospodarkę w USA” – mówi.

Brak równowagi między ogromnym popytem na szczepionki a ograniczoną podażą sprawia, że ​​Indie są podatnym gruntem dla przestępców, którzy chcą zarobić na sprzedaży fałszywych szczepionek – leków, które są w najlepszym przypadku bezużyteczne przeciwko COVID-19, aw najgorszym przeciwko COVID-19. może być szkodliwe dla tych, którzy ją otrzymują, mówi Nikos Passas, Profesor kryminologii i wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych na północnym wschodzie kraju.

READ  Skoda Enyaq iV - „Elektryk” skazany na sukces
Ponieważ urzędnicy zdrowia publicznego planują powszechne przyjęcie długo oczekiwanych szczepionek, to, czy szczepionki są autentyczne, może okazać się ważną kwestią.  Jeśli pierwsza runda dawkowania jest napięta, a desperacja w poszukiwaniu szybkiego rozwiązania COVID-19 jest duża, fałszerze mogą spróbować wykorzystać tę okazję.  Zdjęcie: Ruby Wallau / Northeastern University

„To wybuchowa mieszanka, która przy takich rozbieżnościach między podażą a popytem prowadzi do powstania środowiska kryminogennego” – mówi Passas, który jest również współdyrektorem Instytut Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego na Uniwersytecie. „Od momentu pojawienia się tych produktów na rynku był nielegalny handel”.

Pod koniec kwietnia firma Pfizer zidentyfikowała pierwsze potwierdzone przypadki fałszywej szczepionki COVID-19 w Polsce i Meksyku. według Dziennik Wall Street. Fiolki odzyskane w Meksyku były również fałszywie oznakowane, podczas gdy substancja w fiolkach w Polsce była prawdopodobnie środkiem przeciwzmarszczkowym. W Meksyku niektórzy ludzie zostali obciążeni kwotą do 1000 dolarów za podrobioną szczepionkę.

„Widzimy wiele rodzajów przestępstw i wiele poziomów możliwości dla ludzi do nielegalnych zysków” – mówi Passas. „Kiedy ludzie są zestresowani finansowo, a ich czujność jest obniżona, szansa dla przestępczych firm na zarobienie dużych pieniędzy i spowodowanie wielu szkód jest ogromna”.

W zeszłym tygodniu prezydent USA Joe Biden poparł zrzeczenie się praw własności intelektualnej do szczepionek COVID-19. Gdyby plan został przyjęty, pozwoliłby większej liczbie firm na całym świecie produkować szczepionki obecnie produkowane w Stanach Zjednoczonych – co potencjalnie zmniejszyłoby lukę między podażą a popytem.

„Ścigamy się z wirusem” – mówi Sanders. „Wiemy wystarczająco dużo, że nie możemy uszczelnić naszych granic, a jeśli spojrzymy na to, co dzieje się na całym świecie – skutki, jakie obserwujemy dla krajów w Afryce i stanów w Indiach – wpłynie to na całą światową gospodarkę. Co gorsza, dopóki wirus będzie się rozprzestrzeniał, będą sadzone mutacje, które mogą uniknąć szczepień. Naprawdę razem to robimy. “

Zapytania medialne, prosimy o kontakt z Jessicą Hair pod adresem [email protected] lub 617-373-5718.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *