Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Koronawirus w USA. Problem z dystrybucją szczepionek?

Published

on

Johns Hopkins University (UJH) w Baltimore poinformował w środę wieczorem, że w Ameryce w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano 3019 zgonów z powodu COVID-19. Obecność koronawirusa stwierdzono u 198267 innych osób. Istnieją również kontrowersje dotyczące dystrybucji szczepionek.

Według UJH od wybuchu epidemii w Stanach Zjednoczonych odnotowano łącznie 16 959 364 przypadków infekcji wirusowych. Liczba ofiar śmiertelnych sięga 307291.

Obecnie istnieją kontrowersje dotyczące dystrybucji szczepionek przeciwko koronawirusowi. W tym JB Pritzker, gubernator stanu Illinois, gdzie mieszka wielu Polaków, oskarżył federalną służbę zdrowia w środę, że jego stan otrzymał mniej dawek niż oczekiwano. Jego zdaniem dostawy w całym kraju zaplanowane na najbliższe dwa tygodnie zostały zmniejszone o połowę.

– W tym miesiącu zapowiadane dostawy w naszym stanie prawdopodobnie spadną o połowę (…) To samo dotyczy reszty kraju, stwierdził Pritzker, cytowany w Chicago Tribune.

Zarzutom gubernatora zaprzeczył rzecznik Federalnego Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej. Powiedział, że w trzech planowanych dostawach nie wprowadzono żadnych zmian. Obliczył, że pierwsza szczepionka Pfizera, zaplanowana na 20 listopada, została wysłana w tym tygodniu. Pierwsza dostawa szczepionki Moderna, zaplanowana na 27 listopada, zostanie wysłana w przyszłym tygodniu. Druga dostawa szczepionki Pfizer, zaplanowana na wtorek, ma zostać wysłana w przyszłym tygodniu.

Operacja przebiega dobrze, zapewniając, że około 20 milionów Amerykanów otrzyma wystarczającą liczbę szczepionek, aby pierwsza dawka została podana do końca miesiąca, zakładając, że FDA (Food and Drug Administration) zatwierdzi użycie szczepionek Emergency Moderna w tym czasie Zatwierdź tydzień powiedział rzecznik.

W Illinois 10 głównych szpitali będzie służyć jako centra dostarczania leków dla niektórych lokalnych wydziałów zdrowia i szpitali. Pierwszy z nich rozpoczął szczepienia swoich pracowników w środę.

Tego samego dnia władze Illinois zgłosiły 7123 nowych potwierdzonych i prawdopodobnych przypadków COVID-19 i 146 zgonów. Całkowita liczba infekcji od początku pandemii wynosi 870 600 w całym kraju. W wyniku wirusa zmarło 14 655 osób.

READ  Spora nadwyżka na rachunku obrotów bieżących Polski, ale słaby popyt krajowy | pstryknąć

Również w środę Biuro ds. Weteranów stanu Illinois złożyło skargę do Federalnego Biura Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (OSHA) w sprawie zakażonego personelu z domu weteranów stanu LaSalle. Pomimo pozytywnych wyników dla wirusa, pracownicy nie przestawali pracować. W rezultacie zachorowało ponad 200 mieszkańców i pracowników domowych. Zginęło 33 weteranów.

Andrzej Dobrowolski z Nowego Jorku

—————————————-

Trwa wielka loteria na 20-lecie Interii!

Weź udział i wygraj! Ponad 20000 zł czekających każdego dnia – kliknij i sprawdź »

W tym roku obchodzimy 20-lecie istnienia i mamy dla Państwa niespodziankę. Masz dziś szansę wygrać duże pieniądze! Zapraszamy do udziału w Multiloterii. Każdego dnia możesz wygrać co najmniej 20 000 zł, aw wybrane grudniowe dni nawet 40 000 zł! Dołącz do tysięcy internautów biorących udział w grze! Kliknij w link Gram teraz za dużo pieniędzy!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *