Connect with us

Świat

STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI. Ponad 3000 zgonów z powodu COVID w ciągu dnia. Trump „czeka na odpowiedni moment”, aby | szczepić wiadomości ze świata

Published

on

Obejrzyj wideo
Rząd przedstawia dalsze szczegóły krajowej strategii szczepień. Morawiecki: Rozdaliśmy już 60 milionów puszek

16 grudnia był kolejnym tragicznym dniem dla Stanów Zjednoczonych. Tego dnia św. Stany Zjednoczone Ameryki ponad 3000 zgonów związanych z COVID-19. Od początku epidemia Prawie 17 milionów Amerykanów zostało zarażonych koronawirusem, a ponad 307 tysięcy z nich zmarło – wynika z tego ze statystyk Johns Hopkins University w Baltimore.

Nieoficjalne: rząd wprowadzi nowe ograniczenia w czwartek

Mike Pence i Joe Biden zaszczepieni, Donald Trump czeka na „właściwy czas”

Ponieważ codziennie tysiące obywateli USA umierają na COVID, amerykańscy politycy wyjaśniają, czy i kiedy zostaną zaszczepieni. W piątek, 18 grudnia, szczepionka na koronawirusa ma zostać przekazana przez wiceprezesa obecnej administracji Mike’a Pence’a i jego żonę Karen. Wyrażono również chęć zaszczepienia się prezydent-elekt Joe BidenJednocześnie zwraca uwagę, że w pierwszej kolejności należy szczepić pracowników służby zdrowia i inne osoby najbardziej narażone na infekcję – pisze. „The Straits Times”.

„Nie chcę iść dalej, ale chcę pokazać Amerykanom, że szczepienia są bezpieczne” – powiedział. Bideni ogłosił, że zaszczepi się publicznie, aby promować szczepienia koronawirusa.

Trump podczas meczu Army-NavySenaccy republikanie gratulują Bidenowi zwycięstwa. Trump nieugięty

Pełniący obowiązki prezydenta USA Donald Trump napisał na Twitterze, że przyjmie szczepionkę „we właściwym czasie”.

Personel Białego Domu powinien otrzymać szczepionkę nieco później w programie, chyba że istnieje taka potrzeba. […] Nie zaplanowałem szczepienia, ale czekam, aby to zrobić na czas

– napisał prezydent USA w poniedziałek 14 grudnia.

Rzeczniczka Białego Domu, Kayleigh McEnany, powiedziała również, że prezydent Donald Trump zostanie zaszczepiony, „kiedy jego zespół medyczny uzna, że ​​nadszedł właściwy czas”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *