Connect with us

Świat

Gigantyczna burza w Warszawie. „Setki zrzutów na minutę” [FILMY]

Published

on

Gwałtowna burza uderzyła w stolicę. „Setki wyładowań na minutę. Uważaj” – apelował IMGW na Twitterze i opublikował filmy pokazujące intensywne uderzenia piorunów. Jak wspomniano, na Bielanach spadło 22 litry deszczu. Poziom wody w Warszawie nad Wisłą podniósł się o 5 cm.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że w wyniku bardzo gwałtownej burzy, która przeszła nad Warszawą w niedzielny wieczór, na stacji Warszawa-Filtry zarejestrowano podmuchy wiatru o prędkości 95 km / h.

Ponadto, jak donosi IMGW, Intensywność opadów osiągnęła 10 mm / 10 minut. Na Bielanach spadło 22 litry deszczu. Burza trwa nadal na północnym wschodzie. Po burzach poziom wody w Warszawie na Wiśle podskoczył o 5 cm – poinformował instytut.

Ze względu na sytuację atmosferyczną PSP nagrywało w niedzielę do godziny 21:00 w całej Polsce ponad 450 aplikacji.

Jak poinformowała PAP w niedzielę wieczorem rzecznik prasowy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej młody Brigg. Karol Kierzkowski, Strażacy interweniowali najczęściej w województwie mazowieckim – do 193 razy, a tylko w Warszawie – 84 razy. Ponadto przeprowadzono 38 interwencji w Pruszkowie i 19 w Grodzisku Mazowieckim.

W niedzielny wieczór IMGW ogłosił na Twitterze, że warunki na ulicach i lotnisku w Warszawie są bardzo trudne. Setki wyładowań na minutę obserwuje się tylko na Targówku.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenia bezpieczeństwa w niedzielne popołudnia i w nocy o bardzo silnych wiatrach i burzach z gradem dla województw: mazowieckiego, łódzkiego, opolskiego, śląskiego, środkowo-zachodnich powiatów świętokrzyskich oraz centralnych i północno-zachodnich powiatów. i powiat północny.

READ  Chiny ubiegają się o przystąpienie do transpacyficznego paktu handlowego w celu wzmocnienia swojej pozycji gospodarczej
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.