Connect with us

Świat

Koronawirus w USA. Donald Trump mówi, że wszystko w porządku

Published

on

Prezydent Donald Trump mówił w sobotę z balkonu Białego Domu o osiągnięciach swojego zespołu i piętnowaniu Demokratów przed wyborami prezydenckimi. To był jego pierwszy publiczny występ, odkąd stwierdzono, że uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

– Nic mi nie jest – powiedział Trump, uśmiechając się do setek swoich zwolenników, głównie młodych Afroamerykanów i Latynosów, którzy zebrali się na południowym trawniku przed siedzibą prezydenta.

Wykorzystał to spotkanie, aby udowodnić, jak wiele zrobił dla tych społeczności. Ostrzegł również, że jego rywale polityczni pozbawią ludzi praw, w tym wolności.

„Właśnie przyszedłeś do Białego Domu, ponieważ rozumiesz, że musisz mieć wsparcie policji, aby chronić życie Afroamerykanów i wszystkich Amerykanów” – powiedział. Nadal oskarżał Demokratów o ogólnokrajową lewicową krucjatę przeciwko organom ścigania. Twierdził, że jego rywal o prezydenturę, Joe Biden, nie był wspierany przez nikogo mu bliskiego.

Domy, kościoły i firmy czarnoskórych i latynoskich Amerykanów zostały splądrowane i zdewastowane przez lewicowych fanatyków.

– To są totalnie źli ludzie. Wiesz, co robisz. Ale Biden nazywa ich pokojowymi demonstrantami, powiedział. – On nie wierzy w wolność, ja całkowicie wierzę w wolność. (…) To, co robimy, to wolność – przekonywał Trump, kierując swoją krytykę Bidena.

– Teraz budzimy więcej entuzjazmu niż cztery lata temu, trzy razy więcej. Mamy go dużo, a oni nie mają nic, żadnego entuzjazmu – podkreślił, dodając, że nikt wcześniej nie zdobył takiego wsparcia.

Trump mówił o wysiłkach na rzecz odbudowy kraju. Zapowiedział, że będzie jeszcze lepiej niż wcześniej.

Zdaniem republikańskiego prezydenta, jeśli Demokraci dojdą do władzy, znikną miejsca pracy, w tym w energetyce.

Prezydent zwrócił uwagę na problemy z kartami do głosowania (głosowanie korespondencyjne w USA już się rozpoczęło). Ogłosił, że wyrzucane są dla niego karty wsparcia. Był przekonany, że nie wpłynie to na wyniki wyborów i zauważyli to przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości.

READ  Wraz z przekazaniem władzy Trump traci swoje „przywileje” na Twitterze. Jej wpisy można następnie usunąć

W swoim przemówieniu Trump zapewnił również, że Mike Pence okazał się znacznie lepszy od Kamali Harris w debacie o kandydatach na wiceprezydenta.

Oskarżył Demokratów o socjalistyczną agendę. Sam obiecał społeczności czarnej i latynoamerykańskiej większe bezpieczeństwo i dobrobyt.

„Przyniesie ci to nowe miejsca pracy, jakich nigdy wcześniej nie widziałeś” – obiecał, dodając, że zaoferowałby również lepszy i tańszy system opieki zdrowotnej niż Obamacare, którego opisał jako katastrofę.

Niezależni eksperci medyczni ostrzegli przed możliwym rozprzestrzenianiem się koronawirusa podczas rajdu. Według CNBC wszyscy uczestnicy zostali poproszeni o noszenie masek na terenie Białego Domu. Zmierzono również jej temperaturę.

Według mediów spotkanie naruszyło przepisy Waszyngtonu zabraniające zgromadzeń ponad 50 osobom. Jednak ponieważ Biały Dom jest własnością federalną, lokalne przepisy nie mają zastosowania.

Andrzej Dobrowolski z Nowego Jorku

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *