Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Danzig. Protest przeciwko Covid zakończył się. Policja użyła gazu pieprzowego. WIDEO

Published

on

Protest przeciwko Covidom w Gdańsku dobiegł końca. Policja zaatakowała niektórych demonstrantów gazem pieprzowym. Protestujący nie zachowywali fizycznego dystansu ani nie dopełniali obowiązku zakrywania ust i nosa.

Protest przeciwko Covidom w Gdańsku został rozwiązany. „Marsz Wolności” zgromadził na Długim Targu przed Fontanną Neptuna kilkaset osób, które sprzeciwiły się obowiązkowi noszenia masek i innym ograniczeniom zdrowotnym.

Demonstranci mieli przy sobie banery, w tym „Wyłącz telewizor, włącz umysł”, „Każdy, kto wyrzeka się wolności w imię bezpieczeństwa, nie ma ani jednego, ani drugiego”, „Nie bój się”.

Protest anty-Covid rozstrzygnięty w Gdańsku. Policja użyła gazu pieprzowego

„Powstrzymać bezprawie. W ostatnich dniach i tygodniach pojawiła się iskierka nadziei. W sądach uchylają kary za nie noszenie masek. Za maską fałszywej troski o nasze zdrowie i bezpieczeństwo dzieje się wielu Polaków tragedia, chorzy mają utrudniony dostęp do lekarzy ”. – powiedział jeden z demonstrantów.

Po około pół godzinie, po dwóch upomnieniach przedstawiciela ratusza, zebranie zostało przerwane, ponieważ demonstranci nie zachowywali dystansu fizycznego i nie wywiązali się z obowiązku zakrywania ust i nosa.

Zobacz też

„Po rozbiciu zgromadzenia duża grupa ludzi ruszyła w kierunku Placu Solidarności. Podczas legitymacji na Aksamitnej ludzie stawiali opór, byli agresywni i naciskali na policję. Funkcjonariusze byli zmuszani do używania gazu pieprzowego. Część grupy zawróciła, a policja w okolicach Długiego Targu interweniowała przeciwko czterem osobom, które mimo obowiązku, nie podały swoich danych. Osoby te zostały zabrane na komisariat w celu ustalenia ich tożsamości ”- sekretarz prasowy komendy policji. miasta Gdańska, asp. Pracownik. Mariusz Chrzanowski.

Powiedział, że policja będzie dążyć do ukarania sądu w związku z tymi przestępstwami.

– Policja przeanalizuje też nagranie z monitoringu. Jeśli w trakcie i po spotkaniu uczestników dojdzie do naruszenia prawa, funkcjonariusze podejmą za nich działania – dodał Chrzanowski.

Zobacz też

Konferencja prasowa.  Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski

RadioZET.pl/ Twitter / PAP

READ  Dominująca gatunek polska dystopia to przypowieść o naszych niespokojnych czasach - Calvert Journal
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *