Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Koronawirus. Rozpocznij nową stronę danych. Grzesiowski: Wprowadzasz w błąd

Published

on

Jak zapowiedział Krzysztof Saczka, obecnie pełniący funkcję Głównego Inspektora Sanitarnego, od dziś wprowadzono nowy model zgłaszania zakażeń i zgonów.

Okazuje się, że zmiana sposobu raportowania wpływa również na raporty, które wojewódzkie i powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne publikowały na swoich stronach internetowych i kanałach społecznościowych.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło uruchomienie we wtorek wieczorem nowej strony informującej o przypadkach koronawirusa na portalu społecznościowym:

„Już jest! Dane dotyczące codziennych zachorowań na COVID-19 na poziomie powiatu. Dostępne są również wizualizacje. Dziękujemy wszystkim, którzy ciężko pracowali nad tą witryną przez ostatnie kilka tygodni!” – napisał na Twitterze Adam Niedzielski.

Wirusolog Dr. Jednak Paweł Grzesiowski odpowiedział na przesłanie Ministra Zdrowia i ostudził optymizm ministra:

„Panie ministrze, to rozszerzenie do powiatów, ale bardzo podstawowe, wręcz surowe dane, co dodatkowo wprowadza w błąd, gdyż tytuł w rubryce„ Śmiertelne przypadki z powodu współistniejących chorób ”nie jest prawdą” – napisał na Twitterze;

„Nie ma dokładniejszych danych publikowanych przez PSSE” – dodał.

Do tej pory w Polsce zarażonych zostało 909 066 osób. Tylko dzisiaj Ministerstwo Zdrowia ogłosiło około 10 139 nowych zakażeń.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści

READ  Wielki szok na Śląsku i Zagłębiu! Ludzie w Katowicach, Dąbrowie Górniczej, Bytomiu i Zabrzu poczuli upadek ...
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *