Connect with us

Gospodarka

Koronawirus, Polska, blokada. Centra handlowe upadną bez wakacji

Published

on

Zamknięcie większości sklepów w centrach handlowych w listopadzie będzie kosztowało sektor 8 mld zł straty w sprzedaży, podczas gdy grudzień kosztowałby kolejne 12 mld zł. Dłuższa blokada będzie oznaczać falę bankructw – zapowiedziała w piątek Rzeczpospolita.

Raport PwC: Niższe przychody dla polskich mediów i rozrywki

Przychody sektora mediów i rozrywki w Polsce spadną o 560 mln USD w 2020 roku, tj. H. O 5,4 proc. W porównaniu z rokiem poprzednim …

Zobacz więcej

RAPORT KORONAWIRUSA

„Ten rok to nieustająca walka z problemami zarówno właścicieli centrów handlowych, jak i najemców lokali w tego typu lokalach. Najpierw wiosenne zamknięcie, potem żmudne wyrównanie strat, przerywane decyzją rządu o zamknięciu większości sklepów w centrach handlowych 6 listopada. Klienci zareagowali szybko, w ostatnim tygodniu było prawie 3 proc. Centrów obsługi klienta. ponad tydzień wcześniej – wynika z danych indeksu ShopperTrak. To odwrócenie trendu w październiku, kiedy z tygodnia na tydzień było coraz mniej klientów ”- napisano w dzienniku.

Stwierdzono, że „jest coraz gorzej”. „Już przy pierwszym zamknięciu centra handlowe w Polsce w okresie od marca do maja 2020 roku straciły sprzedaż netto w wysokości ponad 17,5 mld zł. Teraz zakres jest jeszcze większy, ponieważ w listopadzie rozpoczyna się główny okres świąteczny w roku, a grudzień odpowiada za sprzedaż w wielu sektorach porównywalnych z pełnym kwartałem. Samo ograniczenie handlu w listopadzie oznacza dla branży utratę sprzedaży rzędu 8 mld zł. Przedłużenie blokady na grudzień oznacza kolejne 12 miliardów strat w sprzedaży. Takiej straty nie ponosi wiele firm, nie tylko handel, ale także branżowe firmy usługowe ”- podkreśla.

„Kadencja na poziomie 70 proc. Poziom z 2019 roku oznacza, że ​​w centrach nie ma tłoku, utrzymuje się odległość między ludźmi i wymagana jest jedna osoba na 15 m². Jednocześnie daje możliwość utrzymania miejsc pracy i Przynajmniej częściowo zrekompensuje straty – mówi Radosław Knap, dyrektor generalny Polskiej Rady Centrów Handlowych.

READ  Katar i Polska badają potencjalne możliwości inwestycyjne w celu wzmocnienia więzi

Organizacja wraz ze Związkiem Pracodawców Polskich Zakładów Handlowych i Partnerów oraz Związkiem Pracodawców Polskich Handlu i Usług zaapelowała do rządu o uruchomienie centrów na szerszą skalę po 29 listopada.

Źródło:

#Korona wirus


#Polska


# Zamknij blokadę


# Wakacje


#Boże Narodzenie


#Centra handlowe


#Zamknięte


# Covid19

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.