Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Koronawirus. Jak leczyć COVID-19 w domu Lekarz wydaje „instrukcje”

Published

on

– Większość przypadków jest leczona w domu. Nie ma leku sprawczego, leczenie jest ściśle objawowe. Najlepiej, jeśli to możliwe, odizolować się od własnej rodziny, a jeśli nie, to jak najmniej się z nimi kontaktować, aby ich nie zarazić – powiedział Paweł Doczekalski, lekarz, przewodniczący Komisji Młodych Lekarzy Okręgowego Zespołu Lekarskiego. Izba w Warszawie w Polsat News.

Jak wyjaśnił, „objawy, które możemy bezpiecznie leczyć w domu to niezbyt intensywny kaszel, gorączka dochodząca do 38-39 stopni”. – Problem zaczyna się od zadyszki, problemów z oddychaniem, kiedy sami czujemy się tak słabi, że nawet trudno jest nam do kogoś zadzwonić lub coś powiedzieć – powiedział lekarz w Polsat News..

– Pacjentom polecam leki przeciwgorączkowe, mogą być dostępne bez recepty. Ilekroć mam kontakt z osobą z COVID + w teleporcie, przepisuję również leki na receptę. To absolutnie konieczne – powiedział Doczekalski, zapytany o to, czego potrzebujesz w swojej apteczce.

– Witamina C w dużych dawkach. Proszę nie bać się witaminy C. Możesz spokojnie przyjąć 3000 mg takiego preparatu witaminowego i witaminę D3. Wszystko dostępne bez recepty. Picie płynów jest bardzo ważne, trzeba dużo pić, nawet jeśli nie chce się – podkreślił.

Wskazał, że pacjenci sami wiedzą, w jakiej temperaturze czują się niekomfortowo. – W takim razie musisz brać takie leki. Jeśli ktoś w miarę dobrze funkcjonuje z gorączką 38 stopni i nie jest to dla niego bardzo stresujące, nie ma potrzeby tego odkładać – wyjaśnił lekarz.

– Ale są ludzie, którzy nie mogą wstać na 38 stopniach. Wtedy oczywiście obniżamy tę temperaturę – podkreślił.

READ  Andrzej Duda: Nadal będę pełnić "funkcję arbitra niezależnego od zawirowań partyjnych" | Polityka

Podkreślił jednak, że „profilaktyczne zażywanie narkotyków nie ma sensu”. – Jeśli uzyskamy pozytywny wynik testu na koronawirusa i nie mamy żadnych objawów, pozwalamy organizmowi samodzielnie walczyć z wirusem – powiedział Doczekalski.

– Czasami zdarza się, że mamy objawy i jeśli przebieg jest łagodnie objawowy, nie ma potrzeby konsultacji z innymi lekarzami, tj. H. Szpitale do kontaktu. Wystarczy porada GPC – dodał.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *