Connect with us

Świat

Joe Biden zostaje prezydentem. Alexandria Ocasio-Cortez gratuluje słodko-gorzkiej

Published

on

Joe Biden mianowany prezydentem elektem. Gratulacje od Ocasio-Corteza

Amerykańskie media podały, że Joe Biden został nieoficjalnym zwycięzcą wyborów w USA. Zwycięstwo Demokraty było przesądzone, gdy okazało się, że miał on zdecydowaną większość w Pensylwaniiprzyznając mu 20 dodatkowych głosów. W ten sposób zebrał wymaganą liczbę 270. Gratulacje złożyło wielu polityków krajowych i zagranicznych. Wśród nich była Aleksandria Ocasio-Cortez – prawdziwa gwiazda radykalnych lewicowych Demokratów.

Po krótkich gratulacjach dla prezydenta elekta Joe Bidena i wiceprzewodniczącej elekt Kamali Harris, Alexandria Ocasio-Cortez przez kilka następnych godzin tweetowała o kiepskich wynikach Partii Demokratycznej w wyborach, w tym do Izby Reprezentantów.

„Powiem tylko jedno: w ciągu ostatnich dwóch lat ja i postępowi kandydaci wymienialiśmy się potężnymi demokratycznymi urzędnikami wspieranymi przez Kongresowy Komitet Kampanii Demokratycznej” – napisała na Twitterze. „Nikt z partii nie zapytał mnie, jakie słabości widzę w ich wykonaniu. Jeśli przestaną obwiniać postępowych kandydatów, możemy pomóc” – dodała.

Wszystko to dzieje się po tym, jak Ocasio-Cortez zapytał, dlaczego partia słucha ludzi, którzy przegrali wybory, zauważając, że partia konsultuje się między innymi z byłą senator Missouri Claire McCaskill, która zrobiła jej dwa lata temu. Przegrał kampanię reelekcyjną.

Wybory do kongresu w USA. Ocasio-Cortez: Progresywny plan to przyszłość

READ  Zjednoczone Emiraty Arabskie twierdzą, że niektórym zaoferują obywatelstwo

Alexandria Ocasio-Cortez stała się czołową postacią w postępowym skrzydle Partii Demokratycznej po tym, jak ukradła niespodziankę w wyborach do kongresu w 2018 roku. Zdobywając mandat, ówczesny 29-latek został najmłodszym członkiem Izby Reprezentantów. Ich bezwzględne podejście i mocno lewicowe poglądy oznaczają, że nowojorczyk ma wielu wrogów, a jednocześnie cieszy się ogromnym poparciem w całym kraju. W Stanach Zjednoczonych są nawet głosy, że mogłaby być kolejnym kandydatem na prezydenta Demokratów.

Ocasio-Cortez zauważył, że wszyscy Demokraci, którzy ubiegali się o miejsce w Izbie Reprezentantów i popierali bezpłatny dostęp do opieki zdrowotnej dla wszystkich, wygrali lub są na najlepszej drodze do zwycięstwa. Było to w odpowiedzi na byłego republikańskiego gubernatora Ohio, Johna Kasicha, który uważa, że ​​skrajna lewica (w tym popularny AOC) prawie kosztowała Bidena wygranie wyborów.

Jak zauważyła, zorganizowani migranci przynieśli zwycięstwo w Arizonie, Czarni odwrócili rywalizację w Gruzji, a postępowa polityka sprawiła, że ​​Demokraci odzyskali Michigan.

Dodała: „Ślepy impuls do obwiniania aktywistów i lewicy demoralizuje kluczowych wyborców i odwraca ich uwagę od zadawania prawdziwych pytań i rozwiązywania poważnych problemów”.

Demokraci byli bardziej ambitni w wyborach w 2020 r., Ale stracili część miejsc w Izbie Reprezentantów i nadal walczą o kontrolę w Senacie, gdzie z pewnością nie zdobywają większości, a jedynie remis 50:50.

Ten kiepski wynik spowodował potrzebę zastąpienia obecnego przewodniczącego Izby Reprezentantów Nancy Pelosi kimś, kto potrafi zjednoczyć zarówno progresywne, jak i umiarkowane skrzydła partii.

READ  Przejście Bidena na F-16 dla Ukrainy nastąpiło po miesiącach wewnętrznych debat

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *