Connect with us

Świat

Protesty na Białorusi. Dwie demonstracje w Mińsku są więzieniem

Published

on

Kilka tysięcy osób zgromadziło się na Placu Niepodległości w Mińsku, aby uczcić 29. rocznicę ogłoszenia niepodległości przez Białoruską Socjalistyczną Republikę Radziecką (BSRR). W okolicy zebrano duże siły OMON, ludzie zostali wezwani przez głośniki do rozproszenia się.

W tym samym czasie na placu przed Placem Komarowa zebrali się zwolennicy Aleksandra Łukaszenki. W rytm białoruskich hitów scenicznych i pod czerwono-zielonymi białoruskimi flagami, śpiewali hasła poparcia dla prezydenta – „Za Baćkę!”. i „Dla stabilności!”.

Czytelnicy portalu TUT.by poinformowali o zatrzymaniach osób z biało-czerwono-białymi flagami narodowymi Białorusi. Onliner.by donosi, że zatrzymania „w związku z postępowaniem administracyjnym” zostały potwierdzone przez przedstawicieli policji w Mińsku. Nie wiadomo, ile osób zostało aresztowanych.

W zamian zaaresztowano 28 pracowników zakładów azotowych w Grodnie, którzy po pracy przeszli przez miasto. Wkrótce zostali zwolnieni, ale czekali na procedury administracyjne, aby wziąć udział w nielegalnym zgromadzeniu, poinformowało Radio Swaboda.

Demonstranci zgromadzili się przed posterunkiem milicji i toczyły się walki. Istnieją doniesienia o zatrzymaniu osoby.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *