Connect with us

technologia

Sprzedaż iPhone’ów jest stabilna, podczas gdy globalna sprzedaż smartfonów w drugim kwartale wynosi 20%

Published

on

Osoby, które kupują nowe telefony Apple iPhone 7 i iPhone 7 Plus

Siergiej Fadeiczow | TASS | Getty Images

Według opublikowanego we wtorek raportu Gartnera, globalna sprzedaż smartfonów spadła o 20,4% do 295 milionów sztuk w drugim kwartale 2020 roku. Sprzedaż iPhone’a firmy Apple pozostała stosunkowo stabilna, podczas gdy inni producenci, tacy jak Samsung, odnotowali dwucyfrowe spadki rok do roku.

Według Gartnera sprzedaż Samsunga spadła o 27,1% rok do roku. Sprzedaż smartfonów Huawei spadła o 6,8%. Według raportu dwie inne chińskie marki, Xiaomi i Oppo, odnotowały spadki odpowiednio o 21,5% i 15,9%.

„Ograniczenia w podróżowaniu, zamykanie sklepów i ostrożniejsze wydatki na zbędne produkty podczas pandemii spowodowały drugi kwartalny z rzędu spadek sprzedaży smartfonów w tym roku” – powiedział Anshul Gupta, starszy dyrektor ds. Badań firmy Gartner.

Według Gartnera sprzedaż Apple spadła tylko o 0,4% rok do roku.

„Ulepszone środowisko biznesowe w Chinach pomogło Apple w rozwoju w tym kraju. Ponadto wprowadzenie nowego iPhone’a SE zachęciło starszych użytkowników telefonów do modernizacji swoich smartfonów” – powiedziała Annette Zimmermann, wiceprezes ds. Badań firmy Gartner.

Plik IPhone SE był szczególnie atrakcyjny w 2020 roku ponieważ ma ten sam zaawansowany procesor co iPhone 11, ale zaczyna się od 399 USD.

Zasubskrybuj CNBC na YouTube.

READ  Nintendo przedstawia nadchodzące wydania N64 w najnowszym „Switch Online + Expansion Pack – Overview Trailer”.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.