Connect with us

technologia

Sprzedaż iPhone’ów jest stabilna, podczas gdy globalna sprzedaż smartfonów w drugim kwartale wynosi 20%

Published

on

Osoby, które kupują nowe telefony Apple iPhone 7 i iPhone 7 Plus

Siergiej Fadeiczow | TASS | Getty Images

Według opublikowanego we wtorek raportu Gartnera, globalna sprzedaż smartfonów spadła o 20,4% do 295 milionów sztuk w drugim kwartale 2020 roku. Sprzedaż iPhone’a firmy Apple pozostała stosunkowo stabilna, podczas gdy inni producenci, tacy jak Samsung, odnotowali dwucyfrowe spadki rok do roku.

Według Gartnera sprzedaż Samsunga spadła o 27,1% rok do roku. Sprzedaż smartfonów Huawei spadła o 6,8%. Według raportu dwie inne chińskie marki, Xiaomi i Oppo, odnotowały spadki odpowiednio o 21,5% i 15,9%.

„Ograniczenia w podróżowaniu, zamykanie sklepów i ostrożniejsze wydatki na zbędne produkty podczas pandemii spowodowały drugi kwartalny z rzędu spadek sprzedaży smartfonów w tym roku” – powiedział Anshul Gupta, starszy dyrektor ds. Badań firmy Gartner.

Według Gartnera sprzedaż Apple spadła tylko o 0,4% rok do roku.

„Ulepszone środowisko biznesowe w Chinach pomogło Apple w rozwoju w tym kraju. Ponadto wprowadzenie nowego iPhone’a SE zachęciło starszych użytkowników telefonów do modernizacji swoich smartfonów” – powiedziała Annette Zimmermann, wiceprezes ds. Badań firmy Gartner.

Plik IPhone SE był szczególnie atrakcyjny w 2020 roku ponieważ ma ten sam zaawansowany procesor co iPhone 11, ale zaczyna się od 399 USD.

Zasubskrybuj CNBC na YouTube.

READ  Microsoft będzie miał jutro ponad 150 gier xCloud
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *