Connect with us

Świat

Amerykański transporter opancerzony Bradley i rosyjski transporter opancerzony podczas strzelaniny w zwarciu czołowym: wideo z Ukrainy

Published

on

Amerykański transporter opancerzony Bradley i rosyjski transporter opancerzony podczas strzelaniny w zwarciu czołowym: wideo z Ukrainy

Nowy film wojenny opublikowany przez Ukrainę wydaje się przedstawiać dostarczony przez USA bojowy wóz piechoty M2 Bradley ostrzeliwujący z bliskiej odległości rosyjski bojowy wóz piechoty.

Obydwa pojazdy ścigają się z dużą prędkością po wiejskiej drodze i stale otwierają ogień. Po chwili zbliżają się do siebie na odległość kilku metrów i o włos unikają zderzenia. Widać żołnierzy spadających z rosyjskiego samochodu pancernego, zanim zjedzie z drogi i wydaje się, że się zatrzymuje, gdy z tyłu unosi się dym.

Podpis do filmu czyta: „Żołnierze 47. Oddzielnej Brygady Zmechanizowanej powstrzymują co najmniej trzy rosyjskie brygady bojowe. Dysponując ogromnymi rezerwami personelu, Moskale szybko nadrabiają ciężkie straty i rzucają ich z powrotem do walki. Walka nie kończy się ani na chwilę.”

Ukraiński portal wojskowy Militarnyi Raporty że rosyjskim pojazdem był BTR-82A wyposażony w karabin maszynowy kal. 30 mm.

Business Insider nie mógł niezależnie zweryfikować, gdzie i kiedy film został nagrany.

Głęboki Stan, Kanał analityczny Telegramu, który śledzi wydarzenia na polu bitwy, podał, że wideo zostało nagrane na wschodnim krańcu wsi Sokil w obwodzie donieckim na Ukrainie, niedaleko Chasowa Jaru.

Według rzecznika brygady nadawca powiedział, że rosyjski transporter opancerzony „następnie eksplodował na minach postawionych przez ukraińskie siły zbrojne”.

To drugi film w ciągu dwóch tygodni, w którym 47. Pułk Mostów Zmechanizowanych Ukrainy pokazał, co potrafi w walce w zwarciu automatyczne działo Bushmaster M242 kal. 25 mm Bradleya.

Pierwsze zdjęcie, opublikowane 2 czerwca, przedstawiało Bradleya strzelającego do dwóch rosyjskich transporterów ochotniczych. Widziano, jak rosyjscy żołnierze wysiadali z pojazdów i uciekali.

Departament Stanu USA ma od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę dostarczył Ukrainie „ponad 300 bojowych wozów piechoty Bradley”.

READ  Archeolog określa prawdopodobnie „najstarszą” mumię znalezioną do tej pory w Egipcie

Bradley IFV to pojazd opancerzony używany do transportu żołnierzy i zapewniania wsparcia ogniowego. Czasami jest również używany do misji zwiadowczych.

Bradley jest szybki i niezwykle zwrotny. Obsługiwany jest przez trzyosobową załogę, składającą się z kierowcy, dowódcy i strzelca, i może przewozić do pół tuzina w pełni wyposażonych żołnierzy.

Rzecznik Pentagonu i generał brygady Sił Powietrznych Pat Ryder oświadczył wcześniej na konferencji prasowej, że Bradley „nie był czołgiem, ale zabójcą czołgów”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *