Connect with us

Gospodarka

Koronawirus. Centrum handlowe – nowe ograniczenia handlowe od 7 listopada 2020 r

Published

on

Od soboty będzie otwartych tylko kilka sklepów w centrach handlowych. Dodatkowo w mniejszych firmach obowiązywać będzie nowy limit – wynika to z projektu rozporządzenia Rady Ministrów.

Był konsultowany projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniający rozporządzenie w sprawie wprowadzenia niektórych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wybuchem epidemii. Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Zdrowia uwagi do projektu można kierować do Ministerstwa w czwartek do godz. 19:00.

Sklepy w centrach handlowych

Zgodnie z projektem od najbliższej soboty 7 listopada obowiązywać będą ograniczenia w funkcjonowaniu galerii handlowych powyżej 2000 mkw.

Z konsultowanych przepisów wynika, że ​​między innymi sklepy obuwnicze, odzieżowe i RTV / AGD. Ograniczenie dotyczy również prowadzenia działalności handlowej i usługowej na wyspach handlowych. Ze względu na nowe ograniczenia nie będą działać kina, nawet w galeriach handlowych. Nowe ograniczenia będą obowiązywać do 29 listopada.

Są jednak wyjątki. Jak czytamy w projekcie, pomimo ograniczeń sklepy mają pozostać otwarte, a głównym przedmiotem działalności będzie sprzedaż żywności, produktów kosmetycznych, artykułów toaletowych, środków czystości, lekarstw, gazet czy książek, mebli, artykułów budowlanych lub remontowych, artykułów dla zwierząt domowych, usług telekomunikacyjnych, części i akcesoria do samochodów lub motocykli, paliwa.

W galeriach można również obsługiwać punkty usługowe, np. Fryzjerzy, optycy, banki, urzędy pocztowe, ubezpieczenia, a także naprawy samochodów i motocykli, wymiana opon i dętek; Myjnie samochodowe, ślusarze, szewcy, krawcy, pralnie i restauracje oferują tylko dania na wynos.

Ogranicz ludzi

Dodatkowo zmieni się liczba osób w sklepach i na poczcie.

Zgodnie z projektem, od soboty w obiektach i placówkach handlowych i pocztowych jednorazowo może przebywać nie więcej niż jedna osoba na 10 mkw. – w placówkach o powierzchni do 100 mkw. W celu sprzedaży lub świadczenia usług. W obiektach powyżej 100 m kw. Limit pozostaje – jedna osoba na 15 m kw.

Należy pamiętać, że w placówkach handlowych należy nosić rękawiczki lub dezynfekować ręce oraz zakrywać usta i nos.

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Główne źródło zdjęć: TVN24

READ  Jeden produkt - dwie ceny. Berliński supermarket chce zmienić przyzwyczajenia klientów
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *