Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Ministerstwo Zdrowia kupi ekran LED za 1 mln zł. Szczerba: Elektroniczne pioruny, czyli to, co interesuje władzę

Published

on

Jak informuje wirtualna PolskaPrzetarg na gigantyczny ekran LED został ogłoszony 13 października i zakończył się 3 listopada. Udział wzięły cztery firmy, a ich oferty wahały się od 219 tys. Do 450 tys. Zł. Zł. Ministerstwo planuje wydać na to 450000. Zł.

Obejrzyj wideo
Morawiecki: Krok za granicę to tylko kwarantanna krajowa, tj. H. Cały blok

Ministerstwo Zdrowia kupi ekran LED za 450 tys. Zł. Ośrodek mówi, że to niezbędny zakup

Na stronie znalazły się również bardziej szczegółowe informacje na temat proponowanego zakupu. Ściana LED może mieć maksymalnie 3650 mm szerokości, 2200 mm wysokości i 85 mm głębokości, a minimalna rozdzielczość obrazu to 1960 × 1080 pikseli. Musi być również wykonany w technologii LED SMD1010 i umożliwiać obróbkę 248 kolorów.

Kiedy Polska jest zablokowana? Przekładamy słowa premiera do kalendarza

Specyfikacja zamówienia zawierała informację, że urządzenie powinno być łatwe w utrzymaniu (poprzez wymianę podzespołów elektronicznych) oraz powinno mieć estetyczną aluminiową ramę. Będą w nim dodatkowe połączenia.

W odpowiedzi na wezwanie serwisu Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zakup taki jest konieczny ze względu na wzmożoną aktywność medialną Ministerstwa, które regularnie organizuje spotkania z dziennikarzami na żywo. Jest to również uzasadnione ze względów ekonomicznych, gdyż zakup sprzętu jest bardziej opłacalny w porównaniu z wynajmem długoterminowym.

Opozycja krytykuje plany Ministerstwa Zdrowia. „Zabawa na Titanicu”

Plany resortu zostały skrytykowane przez opozycję, w szczególności posłów Koalicji Obywatelskiej Michała Szczerbę i Dariusza Jońskiego. Planujesz zażądać zawieszenia zakupu urządzenia.

“Brakuje sprzętu. A Ministerstwo Zdrowia albo przyznaje nagrody, albo przyznaje luksus. Ekran LED na prawie pół miliona to 10 respiratorów. Fantastyczne sedany i elektroniczne bibeloty interesują się prądem” – napisał Michał Szczerba na Twitterze. Ioński określił ten zakup jako „Titanic fun”.

READ  Polska wprowadza bezpieczną dla ochrony danych aplikację do śledzenia koronawirusa
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *