Connect with us

Świat

Korea Północna twierdzi, że nigdy nie dostarczała broni ani amunicji do Rosji – KCNA

Published

on

Korea Północna twierdzi, że nigdy nie dostarczała broni ani amunicji do Rosji – KCNA

Flagi państwowe Rosji i Korei Północnej powiewają na ulicy w pobliżu dworca kolejowego podczas wizyty przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una we Władywostoku, Rosja 25 kwietnia 2019 r. REUTERS / Jurij Malcew

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

SEOUL, 22 września (Reuters) – Korea Północna powiedziała w czwartek, że nigdy nie dostarczała broni ani amunicji do Rosji i nie ma takich planów, jednocześnie ostrzegając Stany Zjednoczone, aby „zamknęły się” i rozpowszechniały plotki Stop mające na celu „zniszczenie” . „Wizerunek kraju.

„Niedawno Stany Zjednoczone i inne wrogie siły mówiły o „naruszeniu rezolucji” Rady Bezpieczeństwa ONZ i rozpowszechniały „pogłoski o umowach zbrojeniowych” między KRLD a Rosją… Nigdy nie eksportowaliśmy broni ani amunicji do Rosji wcześniej i nie zamierzamy ich eksportować” – cytuje w oświadczeniu zastępcę dyrektora generalnego Generalnego Biura Sprzętu Departamentu Obrony, nie podając nazwiska urzędnika.

Zastępca rzecznika Departamentu Stanu USA Vedant Patel powiedział na początku tego miesiąca, że ​​Rosja „jest w trakcie kupowania milionów pocisków i pocisków artyleryjskich od Korei Północnej do użytku na Ukrainie”. Kontynuuj czytanie

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Rzecznik bezpieczeństwa narodowego Białego Domu, John Kirby, nazwał to „potencjalnym zakupem”, a później wyjaśnił, że „nie ma żadnych oznak, że zakup został sfinalizowany, nie mówiąc już o jakichkolwiek wskazówkach, że ta broń była na terytorium Ukrainy”.

Stany Zjednoczone oskarżyły również Iran o dostarczanie dronów do Rosji na użytek wojny na Ukrainie, czemu Teheran zaprzeczył.

Rosja również odrzuciła zarzuty i wezwała Stany Zjednoczone do przedstawienia dowodów. Kontynuuj czytanie

Rosja i Korea Północna niedawno wyemitowały swoje więzi.

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w zeszłym miesiącu przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Un w liście, że oba kraje „rozwiną wszechstronne i konstruktywne stosunki dwustronne dzięki wspólnym wysiłkom” w liście wysłanym z okazji Dnia Wyzwolenia Korei. Kontynuuj czytanie

READ  Ukraina twierdzi, że zniszczyła rosyjski okręt wojenny w porcie w Berdiańsku na wideo

Kim wysłał również list do Putina, mówiąc, że „strategiczna i taktyczna współpraca, wsparcie i solidarność” między tymi dwoma krajami osiągnęły nowy poziom dzięki ich wspólnym wysiłkom, by udaremnić groźby i prowokacje ze strony „sił wroga”.

Ukraina, która sprzeciwia się temu, co Moskwa nazwała „wojskową operacją specjalną”, zerwała więzy z Phenianem po tym, jak wycofany naród uznał w lipcu dwie wspierane przez Rosję separatystyczne „republiki ludowe” we wschodniej Ukrainie za niepodległe państwa.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Sprawozdawczość Joori Roh; Edytowane przez Sandrę Maler i Richarda Pullina

Nasze standardy: Polityka zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *