Connect with us

technologia

Czy żywotność baterii Twojego iPhone’a pogarsza się po aktualizacji iOS 16?

Published

on

Czy żywotność baterii Twojego iPhone’a pogarsza się po aktualizacji iOS 16?

iOS 16 jest dostępny od ponad tygodnia, a aktualizacja wprowadza kilka nowych funkcji dla użytkowników iPhone’a, w tym przeprojektowany ekran blokady. Ale podczas gdy niektórzy użytkownicy cieszą się z aktualizacji, inni narzekają, że żywotność baterii pogarsza się w systemie iOS 16. Teraz chcemy wiedzieć, jak działa żywotność baterii Twojego iPhone’a po zainstalowaniu aktualizacji.

iOS 16 szybciej wyczerpuje baterię?

Za każdym razem, gdy instalujesz aktualizację systemu, iOS zajmuje trochę czasu, aby ponownie zindeksować wszystkie dane użytkownika. Ten proces może potrwać kilka godzin, a nawet ponad dzień, w zależności od tego, ile danych użytkownik zapisał na urządzeniu.

Podczas ponownego indeksowania, które jest niewidoczne dla użytkownika, często okazuje się, że iPhone się nagrzewa, a bateria wyczerpuje się szybciej niż zwykle. Oczywiście po zakończeniu ponownej indeksacji wszystko powinno wrócić do normy.

Jednocześnie pojawiły się nowe funkcje, które mogą spowodować, że Twój iPhone będzie zużywał więcej energii. Na przykład iOS 16 oferuje opcję, która umożliwia dotykową informację zwrotną podczas pisania na wirtualnej klawiaturze. Jednak dokument pomocniczy z Apple przyznaje, że ta funkcja może mieć wpływ na żywotność baterii iPhone’a.

Podczas pisania klawiatura iPhone’a może wydawać dźwięk lub wibrować. Dowiedz się, jak zmienić te ustawienia. Włączenie haptyki klawiatury może mieć wpływ na żywotność baterii telefonu iPhone.

Nawet nowy ekran blokady może mieć wpływ na żywotność baterii w zależności od użytkowania. Jeśli skonfigurujesz widżet lub nawet tapetę opartą na aplikacji pogodowej, która okresowo śledzi bieżącą lokalizację, bateria z pewnością wyczerpie się szybciej niż przy użyciu ekranu blokady bez dostępu do GPS.

Inną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że pierwsze wydanie nowej wersji iOS zwykle zawiera więcej błędów, które z czasem zostaną naprawione drobne aktualizacje. Błędy te mogą również powodować szybsze rozładowywanie się baterii.

READ  Recenzja remake'u Star Ocean: The Second Story: Wszystko, czego chciałem

Opowiedz nam o swoich doświadczeniach

Mając to na uwadze, jaka jest żywotność baterii Twojego iPhone’a po aktualizacji do iOS 16? Czy zauważyłeś, że bateria wytrzymuje mniej niż wcześniej? Daj nam znać w sekcji ankiet i komentarzy poniżej.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich do zarabiania. Więcej.


Odwiedź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *