Connect with us

Świat

Korea Północna krytykuje zbrojenia Japonii i obiecuje działania | Wiadomości o broni jądrowej

Published

on

Korea Północna krytykuje zbrojenia Japonii i obiecuje działania |  Wiadomości o broni jądrowej

Ministerstwo spraw zagranicznych Korei Północnej nazywa nową japońską strategię bezpieczeństwa o wartości 320 miliardów dolarów „niewłaściwą i niebezpieczną” i obiecuje odpowiedź.

Korea Północna potępiła planowaną przez Japonię rozbudowę wojskową i zobowiązała się do podjęcia działań przeciwko tak zwanej „złej i niebezpiecznej decyzji” Tokio o wzmocnieniu sektora obronnego.

We wtorek oświadczenie ministerstwa spraw zagranicznych Korei Północnej pojawiło się zaledwie kilka dni po tym, jak Japonia ogłosiła nową strategię bezpieczeństwa o wartości 320 miliardów dolarów.

Dalekosiężna pięcioletnia strategia wojskowa Japonii sprawi, że kraj ten stanie się trzecim co do wielkości krajem wydającym wojsko na świecie, po Stanach Zjednoczonych i Chinach.

Nowa strategia bezpieczeństwa Japonii formalizuje „nową politykę agresji” i fundamentalnie zmienia środowisko bezpieczeństwa w Azji Wschodniej, powiedział rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych Pjongjangu w raporcie opublikowanym przez oficjalną koreańską Centralną Agencję Informacyjną (KCNA).

W odpowiedzi na posunięcie Japonii, by „urzeczywistnić niesprawiedliwe i nadmierne ambicje”, Korea Północna „będzie nadal pokazywać, jak bardzo jesteśmy zaniepokojeni i niezadowoleni z praktycznych środków” – powiedział rzecznik.

Skrytykowali także Stany Zjednoczone za „gloryfikację i podżeganie do japońskiego planu ponownego uzbrojenia i ponownej inwazji”, dodając, że Waszyngton nie ma prawa kwestionować wysiłków Pjongjangu na rzecz wzmocnienia własnej obrony.

Wysiłki Korei Północnej na rzecz poprawy zdolności wojskowych w tym roku obejmowały rekordową liczbę wystrzeleń rakiet balistycznych, w tym pocisków zdolnych do przenoszenia ładunków jądrowych i różnych zasięgów, które mogłyby dotrzeć do kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych i sojuszników, Korei Południowej i Japonii.

W niedzielę Korea Północna wystrzeliła dwa pociski, które, jak twierdzi, były testami jej pierwszego wojskowego satelity rozpoznawczego i opublikowała czarno-białe zdjęcia o niskiej rozdzielczości przedstawiające widok z kosmosu stolicy Korei Południowej Seulu i pobliskiego miasta Incheon.

Niektórzy analitycy w Korei Południowej stwierdzili, że zdjęcia były zbyt prymitywne, aby mogły być zdjęciami satelitarnymi, podczas gdy wojsko Korei Południowej twierdziło, że niedzielne wystrzelenie pochodziło z dwóch pocisków balistycznych średniego zasięgu.

READ  Wniosek o ekstradycję Gupty z RPA z ZEA kończy się niepowodzeniem

Korea Północna odpowiedziała we wtorek na tę krytykę, a Kim Yo Jong, potężna siostra przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una, powiedziała, że ​​„niewłaściwe i pochopne” jest ocenianie możliwości satelitów jej kraju na podstawie samych tych dwóch zdjęć.

Wysiłki Pjongjangu zmierzające do stworzenia satelity szpiegowskiego są „pilnym priorytetem, który jest bezpośrednio związany z naszym bezpieczeństwem” – powiedziała w oświadczeniu KCNA, dodając, że dodatkowe sankcje wobec jej kraju nie zatrzymałyby takiego rozwoju technologicznego.

Następnie odrzuciła ocenę południowokoreańskiego rządu, że Korea Północna nadal ma ważne przeszkody technologiczne w pokonaniu działających międzykontynentalnych międzykontynentalnych rakiet balistycznych, które mogłyby dotrzeć do kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych – takich jak zdolność do osłony jej głowic bojowych przed trudnymi warunkami w celu ochrony ponownego wejścia w atmosferę. .

Zapytała, w jaki sposób Korea Północna mogła uzyskać dane z głowic bojowych, dopóki nie wylądowały one w docelowych obszarach oceanicznych podczas poprzednich startów, jeśli krajowi naprawdę brakowało technologii powrotu.

„Myślę, że lepiej dla nich, żeby przestali być nonsensami, byli ostrożni i pomyśleli dwa razy” – powiedziała.

Kim Yo Jong zasugerował również, że Korea Północna mogłaby wystrzelić międzykontynentalną międzykontynentalną rakietę balistyczną na normalnej trajektorii, a nie pod wysokimi i stromymi kątami, których obecnie używa, aby ominąć sąsiednie kraje.

Pełnozakresowy test ICBM mógłby być postrzegany jako znacznie większa prowokacja dla USA, ponieważ broń kierowałaby się w stronę Oceanu Spokojnego.

– Mogę rozwiać twoje wątpliwości – powiedziała.

„Dowiesz się od razu, jeśli wystrzelimy międzykontynentalną międzykontynentalną rakietę balistyczną bezpośrednio pod odpowiednim kątem”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *