Polska i Argentyna awansują do 1/8 finału mistrzostw świata

Wydany w: Zmieniono:

Lionel Messi obronił rzut karny, ale Argentyna awansowała do 1/8 finału mistrzostw świata jako zwycięzca grupy C, pokonując w środę Polskę 2:0. Polska również zajęła drugie miejsce, chociaż zwycięstwo Meksyku nad Arabią Saudyjską 2:1 w drugim meczu grupy oznaczało, że zespół Czesława Michniewicza awansował tylko różnicą bramek.

Gol Alexisa Mac Allistera w 46. minucie został rozstrzygnięty Argentynanerwy po napiętej pierwszej połowie, zanim Julian Alvarez podwoił prowadzenie niecałe 20 minut później.

Argentyna nie potrafiła znaleźć sposobu w pierwszych 45 minutach, w których zawodnik 1:1 Wojciech Szczęsny nie potrafił wyprzedzić Polska Bramkarz obronił swój drugi rzut karny w turnieju.

Szczęsny sfaulował Messiego, gdy próbował sięgnąć do dośrodkowania, ale rzucił się w lewo, aby zniwelować wynikający z tego rzut karny.

To był 31. rzut karny, którego Messi nie wykorzystał w swojej karierze.

Polska nie stanowiła zagrożenia w ataku, ponieważ gwiazdor Robert Lewandowski pozostał prawie anonimowy.

Zamiast tego Szczęsny został pozostawiony na środku pola dla Polaków, udaremniając Messiemu dwa kluczowe wczesne zatrzymania.

Najpierw Messi uchylił się przed grupą obrońców, po czym oddał strzał, który trafił prosto w bramkarza.

Następnie znalazł miejsce do szarży w pole karne Polski w lewym dolnym rogu, zmuszając Szczęsnego do sparowania na jego najbliższym słupku.

Argentyna nadal stwarzała sobie lepsze okazje w pierwszej połowie, a Marcos Acuna strzelił obok bramki po tym, jak Alvarez również niewiele spudłował.

Szczęsny z trudem powstrzymał Angela di Marię przed zdobyciem gola prosto z rzutu rożnego, zanim bramkarz ponownie wszedł, by udaremnić Alvarezowi.

rzut karny

Szczęsny przeszedł samego siebie, rzucając się w lewo, aby zatrzymać rzut karny Messiego w 39. minucie.

READ  Koronawirus w Polsce. Lubelskie: Nie żyje dziewięcioletnia dziewczynka

Był jeszcze bardziej aktywny przed przerwą, odbijając strzał Alvareza, zanim obronił bramkę Rodrigo de Paul.

Nic nie mógł zrobić, ponieważ Mac Allister przełamał impas niecałą minutę po przerwie.

Nahuel Molina zaatakował prawą flankę, a następnie odbił piłkę do Maca Allistera, który wiercił tuż poza zasięgiem Szczęsnego.

Bramka zmusiła Polskę do spóźnionej ambicji ofensywnej, a Kamil Glik strzelił tuż po rzucie wolnym tuż po rzucie wolnym.

Argentyna szukała kolejnych bramek, a Alvarez strzelił swojego drugiego gola po dobrej kombinacji z Enzo Fernandezem.

Fernandez, który po raz pierwszy wystąpił w reprezentacji Argentyny, wybrał swojego kolegę z drużyny, który obronił się przed obrońcą, po czym minął Szczęsnego.

Polska wciąż kroczyła po linie z żółtymi kartkami, które mogły mieć kluczowe znaczenie dla ich szans na awans do 1/8 finału.

Grzegorz Krychowiak wszedł do późnego gola w 83. minucie Arabia Saudyjska przeciw Meksyk dzięki lepszej różnicy bramek przeprowadził Polaków bezpiecznie.