Connect with us

Świat

Kongres pyta, czy Iran zapłaci Amerykanom za wpływanie na politykę Bidena

Published

on

Kongres pyta, czy Iran zapłaci Amerykanom za wpływanie na politykę Bidena

Rząd USA powinien zbadać zarzuty tajna irańska propaganda Według prośba o kongres.

Republikańska posłanka z Nowego Meksyku Yvette Herrella ośmiu z ich kolegów wysłało list do Ministerstwo Sprawiedliwości Poproś, aby wszyscy Amerykanie zapłaceni potajemnie za wpływanie na linię papug w Teheranie zostali wytropieni i ukarani Polityka zarządzania firmą Biden i amerykańska opinia publiczna na temat teokratycznego reżimu.

„Iran pozostaje jednym z największych zagrożeń dla Stanów Zjednoczonych w regionie. Ważne jest, abyśmy upewnili się, że nie nadużywają swoich pieniędzy, aby wpływać na polityków i liderów myśli w naszym własnym rządzie. Wszelkie wpływy, które są do tego wykorzystywane. stanowisko wobec Iranu zagraża naszemu ”. Bezpieczeństwo narodowe. Właśnie dlatego moi koledzy i ja napisaliśmy ten list – aby chronić nasze bezpieczeństwo narodowe i pociągnąć Iran do odpowiedzialności ”- powiedział Herrell w wywiadzie dla Fox News.

Ostrzeżenie Herrella pojawia się po a Massachusetts Politolog, Kaveh Lotfolah Afrasiabizostał aresztowany przez prokuratorów federalnych w styczniu i oskarżony o działanie i spisek jako niezarejestrowany irański agent. Rząd twierdzi, że Afrasiabi przedstawiał siebie jako obiektywnego irańskiego eksperta w swoich wywiadach i pismach medialnych, w tym w dwóch opiniach na temat Iranu dla New York Times, podczas gdy władze stwierdziły, że rzeczywiście był na liście płac Teheranu, aby promować linię partii proreżimowej. Podobno otrzymał „około 265 000 dolarów” od irańskiej misji przy ONZ jako „tajny pracownik… opłacony za rozpowszechnianie jej propagandy”, według rządu. Został oskarżony o naruszenie ustawy o rejestracji agentów zagranicznych (FARA).

Herrell i współsygnatariusze listu wzywają administrację Bidena do powołania specjalnej grupy zadaniowej w celu „identyfikacji, ścigania i aresztowania innych obywateli Iranu, którzy naruszają przepisy FARA” oraz sporządzenia listy potencjalnych naruszeń, które mogą prowadzić do „ FBI Most Wanted ”jest podobne do„ List, zakładania biura FBI w celu skoncentrowania się na operacjach o wpływach irańskich ”oraz„ Badań i monitorowania grup, organizacji charytatywnych i think tanków finansowanych przez rząd USA, aby upewnić się, że pieniądze amerykańskich podatników nie trafią. bezpośrednio lub pośrednio tym, którzy są agentami i lobbystami Republiki Islamskiej ”.

READ  Według Iranu i USA postępują negocjacje w sprawie porozumienia nuklearnego

„Iran to wyrafinowany reżim. Próbują wpływać na proces polityczny, a nawet politykę, aby wspierać swoje interesy i szkodzić naszym własnym. Administracja Trumpa pociągnęła Iran do odpowiedzialności za swoje działania i groźby potraktowane poważnie. Każde osłabienie naszego stosunku do Iranu zagraża naszemu bezpieczeństwu narodowemu – powiedział Herrell.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani tym listem” – powiedział aktywista Bryan E. Leib, dyrektor wykonawczy ds. Wolności irańskich Amerykanów. „Twój list stanowi mocny sygnał, że amerykańscy prawodawcy nie będą gotowi, ponieważ obywatele Iranu będą nadal nielegalnie działać na terytorium USA jako niezarejestrowani agenci Islamskiej Republiki Iranu”.

SEN. OSTRZEŻENIE BILLA HAGERTY’A W „ZWIĘKSZONEJ AGRESJI” Z IRANU, MÓWI REŻIM, KTÓRY TESTUJE NAS

Wśród sygnatariuszy listu znajduje się przedstawiciel Nowego Jorku Lee Zeldin, członek Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów i współprzewodniczący Izby Reprezentantów Black-Jewish Caucus, reprezentant Minnesoty Jim Hagedorn, członek Oversight, Investigations and Subcomm Committee on Regulations oraz Arkansas Rep. Rick Crawford, członek Stałego Komitetu Wywiadu Izby Reprezentantów.

Leib powiedział, że irański reżim zwiększył swoje wpływy, aby naciskać na rząd Bidena, aby ponownie przyłączył się do irańskiego porozumienia nuklearnego, złagodził sankcje i złagodził politykę USA wobec Teheranu.

„Twoim ostatecznym celem jest zneutralizowanie amerykańskiej groźby siewu, wątpliwości i urazy” – powiedział Leib w wywiadzie dla Fox News. „Główną bronią Republiki Islamskiej jest terror, a jej preferowaną taktyką jest zabójstwo. Złożyli ukryte i wyraźne groźby pod adresem irańskich Amerykanów, aby się im przeciwstawili. Lobby reżimu ma długą historię zabijania irańskich Amerykanów, którzy sprzeciwiają się reżimowi”.

W najnowszym raporcie dyrektora amerykańskich służb wywiadowczych na temat ingerencji w wybory reżim irański przeprowadził wraz z Rosją kampanię tajnych wpływów, aby wpłynąć na wybory prezydenckie w 2020 roku. Raport mówi, że celem Teheranu był cel były prezydent Trump „i dalej realizować swoje długoterminowe cele poprzez zaostrzanie podziałów, wprowadzanie zamieszania i podważanie legalności wyborów i instytucji w USA”.

READ  Rosyjska policja starła się z protestującymi po skazaniu działacza Faila Alsynova

„Szacujemy, że Najwyższy Przywódca Ali Chamenei prawdopodobnie zatwierdził irańską kampanię wpływów i że był to wysiłek całego rządu” – podała agencja. „Teheran zaplanował swoją kampanię, aby spróbować wpłynąć na politykę USA wobec Iranu, odwrócić uwagę amerykańskich przywódców od spraw wewnętrznych i wzmocnić przesłania sympatyzujące z irańskim reżimem”.

Leib powiedział, że przesłanie z Iranu to wiadomość, której irańscy Amerykanie nie chcą słyszeć i że amerykańscy decydenci powinni ją zignorować.

„Amerykanie powinni zrozumieć, że Irańczycy w Iranie i poza nim mają w większości dość tego sponsorującego terror reżimu w Iranie” – powiedział. „Amerykanie powinni wiedzieć, że zdecydowana większość irańskich Amerykanów to wdzięczni imigranci, którzy kochają i cenią Stany Zjednoczone oraz ideały wolności i równości wynikające z prawa z powodu niefortunnego doświadczenia życia pod rządami Republiki Islamskiej”.

Ze swojej strony Afrasiabi zaprzeczył stawianym mu zarzutom. W oświadczeniu dla Fox News po jego aresztowaniu powiedział: „To, co robiłem zgodnie ze standardami ONZ, było legalne i przejrzyste… i nie miałem absolutnie pojęcia, że ​​łamię jakiekolwiek amerykańskie prawo. Nigdy nie lobbowałem”.

Stwierdził również, że jego „doradcza rola wobec Iranu obejmuje jego sprawy międzynarodowe i że nigdy nie odstąpiłem od mojego niezależnego powołania jako eksperta ds. Polityki”.

Ale Leib i jego grupa wierzą, że szerszy wysiłek federalny w końcu ujawni, co naprawdę zamierza Iran.

„Jesteśmy przekonani, że oficjalne dochodzenie zidentyfikuje więcej niezarejestrowanych agentów reżimu islamskiego. Oczekujemy podjęcia odpowiednich działań, od ścigania przestępstw po wydalenie i cofnięcie stałego pobytu lub aspiracyjnego obywatelstwa”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Fox News zwrócił się do irańskiej misji przy ONZ o odpowiedź na zarzuty dotyczące operacji „Wpływ”, ale jak dotąd nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

Ben Evansky z Fox News przyczynił się do powstania tego raportu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *