Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Komal Mathur z Goa błyszczy w Polsce na Międzynarodowym Turnieju Mediacji | Wydarzenia Film Aktualności

Published

on

Międzynarodowy Turniej Mediacji 2022 został zorganizowany przez Międzynarodową Akademię Rozwiązywania Sporów (INADR) – Uniwersytet WPS Poznań. Terminy zawodów to 21-25 września 2022 r. Cztery dni zawodów podzielone były na intensywne szkolenia z umiejętności mediacyjnych i rzecznictwa mediacyjnego oraz rundy konkursowe, w których zespoły rywalizowały w sesjach mediacyjnych z odgrywaniem ról. W tym roku do udziału w turnieju zgłosiło się 23 700 szkół prawniczych z całego świata, a do tegorocznej imprezy w Poznaniu zakwalifikowało się 12 krajów. Uprawnieni byli studenci prawa, adwokaci prowadzący podyplomową praktykę prawniczą oraz świeżo upieczeni absolwenci. W formacie zawodów INADR każda drużyna składała się z 3 członków. Około 1500 studentów z całych Indii zgłosiło się do udziału, ale tylko 3 studentów z VM Salgaocar Law College w Panjim zostało wybranych z Indii.

Tylko dwóch uczniów, Komal Mathur i Aashna Pathak, zostało wybranych do wyjazdu do Polski. Organizatorzy zorganizowali uczestnika Krzysztofa Zarzyckiego z Polski do skompletowania drużyny indyjskiej. Turniej ten obejmował zarówno konkursy indywidualne, jak i drużynowe. Rywalizowało ze sobą 15 drużyn z 12 krajów. W rundach wstępnych zespoły musiały zamienić się rolami mediatora/klienta/konsultanta, aby zademonstrować swoją wszechstronność w ADR. W finale udział wzięły 4 zespoły negocjacyjne i 4 zespoły mediacyjne z Indii, Irlandii, Danii i Czech, po 2 uczestników z każdego kraju. Drużyna Indii rywalizowała z Irlandia w finale. Walka w finale pomiędzy Indiami a Irlandią była zacięta, ale Indie reprezentowane przez Komala Mathura i Ashnę Pathak z VM Salgaocar Law College w Panjim, Goa zajęły pierwsze miejsce i zabrały trofeum do Indii. Reprezentowali nie tylko swoje

College i uniwersytet, ale także Indie i Azja bo do imprezy nie zakwalifikował się żaden inny zespół z Azji. Pierwsze miejsce w parze negocjacyjnej zajęli Komal Mathur i Krzysztof.

Team India został uznany za najlepszy zespół mediatorów. Komal Mathur wygrał najlepsze oświadczenie otwarcia przez indywidualnego agenta. Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna INDIA w składzie Komal Mathur i Aashna Pathak. Komal Mathur uzyskał również najwyższe noty w historii uczestnika turnieju. Spośród 16 sędziów 15 sędziów przyznało Komal ocenę 59,5/60, a 16 sędzia 60/60, co spotkało się z wielkim aplauzem pozostałych zawodników i sędziów.

READ  Czwartek 8:43: Irak ewakuuje migrantów utkniętych na granicy białorusko-polskiej | Wiadomości, sport, praca
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.