Connect with us

Gospodarka

Koenigsegg już w Polsce. W Katowicach zaprezentowano szybkie i niesamowicie drogie samochody

Published

on

Koenigsegg już w Polsce! Jedyny salon samochodowy ekskluzywnej szwedzkiej marki Koenigsegg w Europie Środkowo-Wschodniej zostanie wkrótce otwarty w Katowicach. Do tej pory zaprezentowano tu cztery modele tych superszybkich megaskarów, których charakterystycznym elementem są drzwi skrzydłowe. Zobacz te cuda motoryzacji.

Koenigsegg Cars w Katowicach

Salon w Katowicach będzie pierwszym salonem firmy Koenigsegg w Europie Środkowo-Wschodniej. Koenigsegg to szwedzka marka, która nie tylko produkuje super ekskluzywne, ale także superszybkie samochody. Wśród modeli znajduje się jeden z najszybszych samochodów produkcyjnych na świecie – Koenigsegg Agera R, który może rozpędzić się do 455 km / h.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PREZENTACJI KOENIGSEGGA W KATOWICACH

Ceny tych samochodów powodują kołatanie serca. Najnowszy model Gemera kosztuje około 1,7 mln dolarów, tj. H. Ponad 6 mln zł.

Wystawa 4 modeli Koenigsegg, w tym premiera Koenigsegg Gemer

Z okazji zbliżającego się otwarcia Koenigsegg Katowice Showroom (salon jest nadal w przygotowaniu) w sobotę 19 września 2020 roku odbyła się premiera Koenigsegg Gemera, czyli mega-GT, która po raz pierwszy przyjechała do Polski.

Podczas imprezy w Galerii La Squadra w Katowicach na Bocheńskiego w Katowicach (bo tam miała miejsce prezentacja tego modelu) pokazano łącznie 4 modele samochodów Koenigsegg:

  • Gemera,
  • Jesko,
  • Jesko Oczywiście
  • Jeden 1

Koenigsegg już w Polsce. Szybki …

Największym zainteresowaniem cieszył się jednak Koenigsegg Gemera. Model Gemera to pierwszy samochód w historii marki, który ma 4 (a nie dwa) miejsca. Można powiedzieć, że to samochód rodzinny. Ma Silnik hybrydowyPrzyspieszenie do 100 km / h zajmuje „aż” 1,9 sekundy, a maksymalna prędkość – ponad 400 km / h.

Nie przegap tego

Premierę otworzył Adreas Petre, Dyrektor Sprzedaży na Europę, Azję, Bliski Wschód, Afrykę i Oceanię.

Koenigsegg wkracza do Katowic. Cena tych samochodów to bóg …

Obecnie gama Koenigsegg składa się z 15 modeli, a moce produkcyjne pozwalają na produkcję 25-30 samochodów rocznie. Czas oczekiwania na zamówione auto to 8-10 miesięcy.

Kolejna ekskluzywna marka w portfolio Grupy Pietrzak

Koenigsegg Katowice jest prowadzony przez Grupę Pietrzak, rodzinną firmę w Katowicach, która rozpoczęła działalność od salonów Renault, a teraz oprócz francuskiej marki sprzedaje teraz Peugeot i Dates. Firma od kilku lat specjalizuje się również w super luksusowych samochodach. Zaczęło się od małego salonu Ferrari, potem kolejnej włoskiej marki – Maserati, a następnie French Alpine. Rozbudowano salon przy ulicy Bocheńskiego w Katowicach o włoską restaurację La Squadra, jedyną na świecie restaurację w salonie Ferrari.

Musisz wiedzieć

W związku z rosnącym zainteresowaniem marką na naszym rodzimym rynku zdecydowaliśmy się wystąpić o zatwierdzenie. Mamy bogate doświadczenie w pracy z markami luksusowymi i superluksusowymi, a nasza lokalizacja jest doskonałą bazą do dalszej ekspansji Koenigsegg w tej części kontynentu – mówi Jakub Pietrzak, współwłaściciel Koenigsegg Katowice.

Koniecznie musisz to zobaczyć

READ  IKEA odkupuje używane meble
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *