Connect with us

Świat

Kobieta z Mali urodziła dziewięcioro dzieci – mówi Ministerstwo Zdrowia | Mali

Published

on

Kobieta w środku Mali urodziła dziewięć dzieci – o dwa więcej niż lekarze odkryli w ich łonie – i dołączyła do małego panteonu matek niespełnionych, jak podaje ministerstwo zdrowia.

25-letnia Halima Cisse miała urodzić siedmioro dzieci, na podstawie USG przeprowadzonych w Maroku i Mali, gdzie zaginęło dwoje rodzeństwa. Wszystkie urodziły się przez cesarskie cięcie.

Ciąża Cisse zafascynowała naród Afryki Zachodniej i przyciągnęła uwagę jego przywódców. Kiedy w marcu lekarze powiedzieli, że Cisse potrzebuje specjalnej opieki, tymczasowy przywódca kraju Bah Ndaw nakazał jej wysłanie do Maroka, gdzie według Ministerstwa Zdrowia Mali urodzi pięć dziewczynek i czterech chłopców.

„Jak dotąd matka i dzieci czują się dobrze” – powiedziała Agence France-Presse minister zdrowia Mali, Fanta Siby, dodając, że była na bieżąco informowana przez malijskiego lekarza, który towarzyszył Cisse w Maroku.

Dodała, że ​​za kilka tygodni mają wrócić do domu.

Jednak rzecznik marokańskiego ministerstwa zdrowia Rachid Koudhari powiedział, że nie wiedział o takich mnogich porodach w żadnym ze szpitali w kraju.

Według doniesień lokalnej prasy lekarze martwili się stanem zdrowia Cisse i szansami na przeżycie jej dzieci. Nonuplety są niezwykle rzadkie. Powikłania medyczne tego typu porodów mnogich często powodują, że niektóre dzieci nie przeżywają.

Z Agence France-Presse i Reuters

READ  Mjanma: 14 Republikanów Izby Reprezentantów głosuje przeciwko środkowi potępiającemu przewrót wojskowy
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *