Connect with us

technologia

Odzyskiwanie PET z Ohio zaczyna rosnąć o 22 miliony dolarów

Published

on

Zakład Evergreen w Ohio rozszerzy i zwiększy produkcję RPET o jakości spożywczej. | Dzięki uprzejmości Evergreen

Evergreen rozpoczął projekt podwojenia wydajności recyklingu PET (RPET) do żywności do 80 milionów funtów rocznie. Jeden z dyrektorów firmy zauważył, że inicjatywa wykorzystuje „najnowsze i najlepsze technologie”.

Firma zajmująca się odzyskiwaniem plastiku z Clyde w stanie Ohio zainstaluje nowy sprzęt linii do wytłaczania, zmodernizuje istniejące sortowniki optyczne i powiększy rozmiar budynku w ramach projektu ogłoszonego oficjalnie w Dzień Ziemi 22 kwietnia. Clyde leży w północnym Ohio, około 75 mil na zachód od Cleveland.

Evergreen Plastics jest częścią Polychem Corporation, producenta opakowań do zabezpieczania ładunków, w tym taśmy PET z recyklingu. W ramach obchodów Dnia Ziemi, które obejmowały przemówienia, jedzenie i muzykę w firmowych lokalizacjach, Polychem ogłosił, że nazwa zostanie zmieniona na Greenbridge, a Evergreen Plastics zostanie przemianowany na Evergreen.

Evergreen wytwarza około 100 milionów funtów bel PET rocznie. Firma dostarcza kolorowe płatki i granulki PET do produkcji taśm w Greenbridge i może produkować do 40 milionów funtów przezroczystego RPET o jakości spożywczej rocznie do sprzedaży klientom zewnętrznym, w tym producentom opakowań do żywności i napojów.

Znacząca inwestycja

Firma Evergreen została założona w 1998 roku i przez lata rozwijała się pod względem umiejętności i możliwości. Ostatnia duża inwestycja w linie do wytłaczania miała miejsce w 2011 roku, kiedy to dodano drugą linię do peletowania Erema i rozbudowano budynek.

Greg Johnson, wiceprezes ds. Operacyjnych w Greenbridge i szef Evergreen, powiedział firmie zainstalowano sześć automatycznych sortowników Te roboty, dostarczone przez AMP Robotics, kończą polerowanie strumienia butelek PET i usuwają kolorowy PET i zanieczyszczenia, podobnie jak inne polimery.

Najnowszy projekt jest jeszcze bardziej znaczącym wysiłkiem ekspansji.

„Nasz obecny projekt w Clyde obejmuje dalszą rozbudowę zarówno zakładu, jak i wydajności” – powiedział Johnson.

READ  Grezzo, specjalista od remake'u Zeldy, zatrudnia nowy, „średniowieczny” i „stylowy” projekt

Projekt o wartości 22 milionów dolarów obejmuje szereg ulepszeń, powiedział Johnson. Budynek o powierzchni 238 000 metrów kwadratowych zostanie powiększony o 54 000 metrów kwadratowych i będzie oferował dodatkową przestrzeń do granulacji. Kamień węgielny pod budowę załogi położą na początku maja.

Evergreen ma obecnie dwie wytłaczarki Erema o łącznej wydajności do 40 milionów funtów RPET o jakości spożywczej rocznie. Powiedział, że firma zainstaluje półprzewodnikowe reaktory polikondensacyjne (SSP) Starlinger na końcu obu linii.

Evergreen doda również linię granulującą Starlinger, która może produkować dodatkowe 40 milionów funtów rocznie. Będzie też reaktor Starlinger SSP.

„To bardzo duża wytłaczarka” – powiedział. „Będzie to również kojarzone z najnowszą i najlepszą technologią”.

Evergreen poprawi również swoje możliwości sortowania optycznego. Obecnie istnieją trzy sortowniki butelek Pellenc i sześć sortowników tuftowych. Johnson powiedział, że firma będzie współpracować z dostawcami, aby ulepszyć możliwości wykrywania obiektów dla trzech sortowników butelek i zmodernizować cztery z sześciu sortowników tuftowych do najnowszej technologii Tomra. Ulepszenia obejmują wykrywanie czarnych obiektów i oprogramowanie do ilościowego określania zanieczyszczenia.

Nowy sprzęt został zamówiony, powiedział Johnson, a rozbudowa budynku ma zostać zakończona na początku czwartego kwartału. Następnie zostanie zainstalowany nowy sprzęt. Zakończenie projektu planowane jest na połowę 2022 roku.

Johnson stwierdził, że firma nie zwiększa wydajności systemów sortowania i mycia z przodu, które przekroczyły wydajność granulowania. W rezultacie Evergreen nie musi zamawiać dodatkowych bel złomu PET do wprowadzenia do systemu, powiedział.

Oprócz nowych urządzeń Evergreen planuje dalszy rozwój usług zrównoważonego rozwoju dla klientów, powiedział Johnson. Evergreen przeprowadza przeglądy zrównoważonego rozwoju i pomaga klientom w recyklingu ich złomu, wykorzystując wieloletnie relacje firmy z innymi podmiotami zajmującymi się recyklingiem materiałów.

Wersja tej historii pojawiła się w Aktualizacji Recyklingu Tworzyw Sztucznych 22 kwietnia.

Więcej historii o tworzywach sztucznych

READ  Oto, jak korzystać z nowych akcji Chrome, aby zwiększyć produktywność

Konferencja dotycząca recyklingu tworzyw sztucznych - Save the Date - 7–9.  Marzec 2022

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *